اعلام وضعیت فوق العاده در شهر فلینت ایالت میشیگان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعلام وضعیت فوق العاده در شهر فلینت ایالت میشیگان

شهر فلینت واقع در ایالت میشیگان آمریکا با بحران جدی آب سالم آشامیدنی روبروست. پیش تر این شهر آب آشامیدنی مورد نیاز خود را از شهر دیترویت خریداری می کرده است. مقام های ایالتی از سال ۲۰۱۴ و برای صرفه جویی در هزینه ها تصمیم گرفتند آب آشامیدنی را از رودخانه فلینت تامین کنند. از چند ماه پیش ساکنان شهر از آلوده بودن آب شکایت داشتند. نخستین بررسی های آزمایشگاهی وجود میزان بالای سرب را در خون کودکان نشان می دهد.

اریک اسنایدر فرماندار جمهوریخواه میشیگان در اوایل ماه ژانویه وضعیت فوق العاده در این ناحیه اعلام کرد. باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا نیز روز شنبه با اعلام وضعیت بحران و اختصاص بودجه برای کمک رسانی به شهر فلینت موافقت کرد.

مایکل مور، فیلمساز و متولد فلینت روز شنبه در گردهمایی اعتراض آمیزی که در این شهر برگزار شده بود شرکت کرد. وی گفت: «مقامها می دانستند که مردم شهر قدرت سیاسی لازم را ندارند. این یک بحران نژاد پرستی و فقر است. این چیزی است که اینجا می گذرد. چیزی که اینجا در حال شکل گرفتن است.»

بخش بزرگی از جمعیت این شهر را سیاه پوستان تشکیل می دهند.

هیلاری کلینتون در مناظره انتخاباتی یکشنبه از بی توجهی فرماندار جمهموریخواه میشیگان به سالم بودن آب آشامیدنی این شهر فقیرنشین انتقاد کرد.