Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسه؛ یک مرگ مغزی و بستری شدن پنج نفر در جریان آزمایش یک دارو

فرانسه؛ یک مرگ مغزی  و بستری شدن پنج نفر در جریان آزمایش یک دارو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حادثه ای بی سابقه در فرانسه باعث مرگ مغزی یک نفر و بستری شدن پنج نفر دیگر شده است. روز جمعه در یک کلینیک خصوصی در شهر رن، واقع در شمال غربی فرانسه و

آگهی

حادثه ای بی سابقه در فرانسه باعث مرگ مغزی یک نفر و بستری شدن پنج نفر دیگر شده است.

روز جمعه در یک کلینیک خصوصی در شهر رن، واقع در شمال غربی فرانسه و در جریان تست بالینی یک داروی آزمایشی روی شش داوطلب٬ این حادثه رخ داد.

گفته شده است که این آزمایش بالینی بر روی استفاده از مواد مخدر و بخصوص حشیش برای تولید مسکن های جدید در حال انجام بوده است. این حادثه در فاز اول تست دارو اتفاق می افتد که افراد داوطلب سالم در آن شرکت می کنند.

ژان دانیل فلیسکیر٬ کارشناس بهداشت و درمان می گوید: «خیلی اتفاق نادری است که کسی در فاز یک دچار مرگ شود زیرا کسانی که مشارکت می کنند افراد کاملا سالم هستند و دوز دارو هم کاملا تحت کنترل است. با این حال در آزمایش های پیشرفته تر، هنگامی که افرادی با بیمارهای اغلب جدی حضور دارند و هدف آزمایش مقایسه محصولات جدید با یک داروی مرجع است، مواردی از مرگ را می توان دید.»

آ‍ژانس ملی امنیت دارویی و محصولات بهداشتی فرانسه تحقیقاتی را درباره این موضوع شروع کرده تا مشخص شود آیا پروتکل های قانونی در این فرایند رعایت شده است یا خیر.

هنوز مشخص نیست دارویی که روی حیوانات هیچ واکنشی ایجاد نکرده است چرا در هنگام آزمایش روی انسان چنین نتایجی بر جای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟