روایت ساکنان جاکارتا از حملات خونین پنجشنبه

روایت ساکنان جاکارتا از حملات خونین پنجشنبه
نگارش از Euronews

شش سالی می شد که جاکارتا، پایتخت اندونزی روزهایی چنین ترسناک را تجربه نکرده بود. البته در ماه های اخیر، گروه های اسلام گرا تهدید کرده بودند که کاری

شش سالی می شد که جاکارتا، پایتخت اندونزی روزهایی چنین ترسناک را تجربه نکرده بود. البته در ماه های اخیر، گروه های اسلام گرا تهدید کرده بودند که کاری خواهند کرد که اندونزی بار دیگر در مرکز توجه رسانه های خبری جهان قرار گیرد.

جوکو ویدودو٬رئیس جمهوری اندونزی با حضور در محل حملات خونین پنجشنبه با نیروهای امنیتی و کمک رسان دیدار کرد و با تاکید بر اینکه مردم باید آرامش خود را حفظ کنند گفت: «نباید در برابر اقدامات تروریستی ترس به دل راه داد.»

یک کافه استارباکس از جمله مناطقی است که مورد حمله و بمبگذاری قرار گرفت. چند نهاد بین المللی و سفارتخانه خارجی در نزدیکی این کافه قرار دارند.

یک شاهد عینی می گوید: «تازه وارد کافه شده بودم و قهوه سفارش داده بودم که صدای انفجار را شنیدم. وقتی بیرون آمدم و به سوی ماشینم رفتم صدای انفجار دوم را شنیدم. شروع به دویدن کردم و از منطقه دور می شدم که باز هم انفجار دیگری را شنیدم.» دیگری می گوید: «خیلی نگرانم که باز هم حمله دیگری رخ دهد.»

ساکنان جاکارتا در ژوئیه ۲۰۰۹ نیز چنین لحظات تلخی را تجربه کرده بودند. در آن حمله ۹ تن جان باختند.

مطالب مرتبط