مظنونان حملات پاریس با «مدارک جعلی» خانه اجاره کرده بودند

مظنونان حملات پاریس با «مدارک جعلی» خانه اجاره کرده بودند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بلافاصله پس از حملات ماه نوامبر در پاریس، تمرکز نیروهای امنیتی به بلژیک معطوف شد. چرا که احتمال داده می شد که طراحی حملات در بلژیک صورت گرفته باشد

آگهی

بلافاصله پس از حملات ماه نوامبر در پاریس، تمرکز نیروهای امنیتی به بلژیک معطوف شد. چرا که احتمال داده می شد که طراحی حملات در بلژیک صورت گرفته باشد.

حالا به نظر می رسد که پلیس و نیروهای امنیتی یک قدم بزرگ به مظنونان نزدیک شده اند. آنها می گویند که طراحی حملات در سه شهر در بلژیک صورت گرفته بود.

دادستان بلژیک می گوید که مهاجمان و همدستان آنها با مدارک جعلی و پرداخت پول نقد سه خانه را به مدت یک سال در بروکسل و اووله اجاره کرده بودند.

حدود دو ماه پس از حملات پاریس، صلاح عبدالسلام که به گفته مقامهای قضایی فرانسه یکی از طراحان حملات بوده است همچنان فراری است. مقامهای بلژیک می گویند که اثر انگشت او در یکی از آپارتمانهایی که بازرسی کرده اند پیدا شده است.

به گفته مقامهای قضایی بلژیک، آثاری از دی ان ای بلال هدفی هم در آپارتمان شارله روا پیدا شده است. بلال هدفی یکی از بمبگذاران انتحاری بود که در پاریس با انفجار بمبهایی که به خود بسته بود، خود را منفجر کرد.

مقامهای بلژیک همچنین گفته اند که در آپارتمانی در شارله روای بلژیک، اثر انگشت عبدالحمید اباعود را پیدا کرده اند. عبدالحمید اباعود، متولد بلژیک است و گفته می شود که در سوریه در کنار نیروهای داعش مشغول جنگ بوده است.

در جریان حملات سیزدهم نوامبر که با تیراندازی در یک سالن کنسرت و انفجار بمب همراه بود صد و سی نفر کشته و ده ها نفر مجروح شدند. گروه اسلامگرای «داعش» که خود را دولت اسلامی می خواند و به دنبال حاکم کردن خلافت اسلامی در بخشهایی از سوریه و عراق است، مسئولیت اجرای این حملات را به عهده گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بلژیک و فرانسه نتوانسته اند صلاح عبدالسلام را پیدا کنند

کشف اثر انگشت صلاح عبدالسلام در آپارتمانی در بروکسل

افراط گرایی اسلامی، چرا بلژیک؟