Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سپاه پاسداران ایران: تفنگداران دریایی آمریکا آزاد شدند

سپاه پاسداران ایران: تفنگداران دریایی آمریکا آزاد شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سپاه پاسداران ایران با صدور اطلاعیه ای از آزادی ۱۰ تفنگدار دستگیر شده آمریکا خبر داد. در اطلاعیه سپاه آمده پس از قطعیت غیرعمدی بودن ورود غیر قانونی و

آگهی

سپاه پاسداران ایران با صدور اطلاعیه ای از آزادی ۱۰ تفنگدار دستگیر شده آمریکا خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده پس از قطعیت غیرعمدی بودن ورود غیر قانونی و غیرمجاز شناورهای رزمی آمریکایی به آب های ایران٬ ۹ مرد و یک زن نظامی دستگیر شده در آب های بین المللی رها شدند.

سپاه در اطلاعیه خود نوشته است که آزادی این نظامیان، پس از عذرخواهی آمریکا صورت گرفته و آمریکایی ها متعهد شدند که دچار اشتباهات مجدد نشوند.

ارتش آمریکا نیز تایید کرد که ملوان های این کشور آزاد شده اند و اکنون در اختیار نیروی دریایی این کشور هستند.

سپاه پاسداران هم زمان با صدور این اطلاعیه٬ تصاویری از تفنگداران آمریکا منتشر کرده است.

روز سه شنبه وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد دو قایق گشت زنی آمریکایی بین مسیر کویت و بحرین دچار مشکل فنی شده و پس از ورود به آب های ایران توقیف شده اند. پس از آن سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که ایران درباره آزادی فوری ملوانان آمریکایی اطمینان داده و این ملوانان به زودی اجازه خواهند یافت تا به مسیر خود ادامه دهند.

سخنگوی سپاه پاسداران ایران اما در این رابطه گفته بود که این نظامیان حریم دریایی ایران را نقض کرده اند. او در عین حال گفت که ملوان ها به هشدارهای نیروی دریایی سپاه تکمین کردند» و «هیچ درگیری در منطقه خلیج فارس رخ نداده است.

بازداشت و آزادی این ۱۰ نظامی آمریکا اظهارنظرات مقامات ایران را در پی داشت، از جمله حسن فیروزآبادی، رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران گفت که امیدوار است حادثه بازداشت ملوانان آمریکایی درسی برای آن دسته از نمایندگان کنگره آمریکا باشد که سنگ اندازی می کنند.

این رویداد پس از انتشار گزارش ها و تصاویری از موشک پرانی آزمایشی نیروهای سپاه در خلیج فارس، در هنگام ورود یک ناو هواپیمابر آمریکایی در اواخر ماه دسامبر رخ داده است. ایران این اتهام را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش ایران از طراحی «بومی» و تولید «انبوه» دستاوردهای جدید نظامی خبر داد

امیرعبداللهیان: پاسخ ایران در شرایط تهدید، قاطع و فوری است

نماینده ایران در سازمان ملل: تهران به هرگونه حمله‌ به خود و منافعش پاسخ قاطع خواهد داد