تیراندازی و انتحار در بغداد توسط داعش ۳۲ کشته برجای گذاشت

تیراندازی و انتحار در بغداد توسط داعش ۳۲ کشته برجای گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبر کوتاه در نتیجۀ چند حملۀ مسلحانه و انفجار در بغداد، دست کم ۳۲ نفر در این شهر کشته شدند. به گفتۀ شاهدان عینی، در یک حمله در نزدیکی یک مرکز خرید

خبر کوتاه

آگهی

در نتیجۀ چند حملۀ مسلحانه و انفجار در بغداد، دست کم ۳۲ نفر در این شهر کشته شدند. به گفتۀ شاهدان عینی، در یک حمله در نزدیکی یک مرکز خرید مردان داعش از داخل یک اتومبیل به روی مردم شلیک کردند که در نتیجۀ آن دست کم ۱۲ نفر جان باختند.

به گفتۀ یکی از مقامات وزارت کشور عراق، دقایقی پیش از این تیراندازی یک اتومبیل حاوی مواد منفجره نیز در نزدیکی این مرکز خرید در شرق این شهر منفجر شده است.

یک فرماندۀ پلیس نیز از گروگانگیری همزمان چند عضو داعش در داخل ساختمان این مرکز خرید خبر داد اما این موضوع از سوی ژنرال عبدل امیر الشماری، فرماندۀ عملیات نظامی بغداد تکذیب شد. پلیس بغداد می گوید در حال حاضر نیروهای نظامی در اطراف این مرکز خرید مستقر شده اند و امنیت به محل بازگشته است.

در محله ای به نام مقدادیه در شمال شرقی بغداد نیز دست کم ۲۰ نفر در اثر یک انفجار انتحاری در مقابل یک قهوه خانه جان خود را از دست دادند.

داعش در اطلاعیه ای با بیان اینکه «اعضای این گروه شیعیان را هدف گرفته اند»، مسئولیت این تیراندازی و انفجارها را به عهده گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرار سرباز پیشین بریتانیا و متهم به جاسوسی برای ایران از زندانی در لندن

مقامات امنیتی تاجیکستان از کشته شدن ستیزه‌جویان افغان در آستانه روز ملی خبر دادند

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد