برپایی اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده خواهر پادشاه اسپانیا

برپایی اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده خواهر پادشاه اسپانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اولین دادگاه رسیدگی به پرونده شاهزاده کریستینا، خواهر پادشاه اسپانیا به اتهام تقلب مالیاتی در دادگاهی در پالمادومایورکا برگزار شد. اینیاکی

اولین دادگاه رسیدگی به پرونده شاهزاده کریستینا، خواهر پادشاه اسپانیا به اتهام تقلب مالیاتی در دادگاهی در پالمادومایورکا برگزار شد.

آگهی

اینیاکی اوردانگارین، همسر شاهزاده کریستینا متهم اصلی این پرونده نیز در این دادگاه همراه او بود. شاهزاده کریستینای ۵۰ ساله نخستین عضو خاندان سلطنتی اسپانیاست که دادگاهی می شود.

خانم کریستینا متهم است که در همکاری با همسرش اختلاس و پولشویی میلیون ها دلار اموال عمومی را از اداره مالیات پنهان کرده اند. او و همسرش این اتهامات را رد کرده اند اما به گفته دادگاه صورتی که مجرم شناخته شود به گذراندن چهار سال زندان محکوم خواهد شد.

همزمان با برپایی دادگاه گروه کوچکی نیز در محوطه بیرونی تظاهرات کردند. یکی از معترضان می گوید: «کاملا نشان می دهد که اسپانیا آماده حرکت به سمت جمهوری است. این چیزی است که مردم واقعا می خواهند. اگر امروز می توانستیم رفراندوم برگزار کنیم قطعا جمهوری پیروز بود.»

رسوایی فساد مالی شاهزاده کریستینا و همسرش هنگامی افشا شد که اسپانیا دوران بحران عمیق اقتصادی را سپری می کرد. همچنین این رسوایی به عنوان یکی از دلایل کناره گیری خوان کارلوس، پدر کریستینا از پادشاهی عنوان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای

درگذشت «محمد فاید» میلیاردر مصری و پدر آخرین معشوق پرنسس دایانا

خاندان سلطنتی بریتانیا می‌گوید بقایای شاهزاده اتیوپیایی قرن ۱۹ را پس نخواهند داد