Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برپایی اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده خواهر پادشاه اسپانیا

برپایی اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده خواهر پادشاه اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اولین دادگاه رسیدگی به پرونده شاهزاده کریستینا، خواهر پادشاه اسپانیا به اتهام تقلب مالیاتی در دادگاهی در پالمادومایورکا برگزار شد. اینیاکی

آگهی

اولین دادگاه رسیدگی به پرونده شاهزاده کریستینا، خواهر پادشاه اسپانیا به اتهام تقلب مالیاتی در دادگاهی در پالمادومایورکا برگزار شد.

اینیاکی اوردانگارین، همسر شاهزاده کریستینا متهم اصلی این پرونده نیز در این دادگاه همراه او بود. شاهزاده کریستینای ۵۰ ساله نخستین عضو خاندان سلطنتی اسپانیاست که دادگاهی می شود.

خانم کریستینا متهم است که در همکاری با همسرش اختلاس و پولشویی میلیون ها دلار اموال عمومی را از اداره مالیات پنهان کرده اند. او و همسرش این اتهامات را رد کرده اند اما به گفته دادگاه صورتی که مجرم شناخته شود به گذراندن چهار سال زندان محکوم خواهد شد.

همزمان با برپایی دادگاه گروه کوچکی نیز در محوطه بیرونی تظاهرات کردند. یکی از معترضان می گوید: «کاملا نشان می دهد که اسپانیا آماده حرکت به سمت جمهوری است. این چیزی است که مردم واقعا می خواهند. اگر امروز می توانستیم رفراندوم برگزار کنیم قطعا جمهوری پیروز بود.»

رسوایی فساد مالی شاهزاده کریستینا و همسرش هنگامی افشا شد که اسپانیا دوران بحران عمیق اقتصادی را سپری می کرد. همچنین این رسوایی به عنوان یکی از دلایل کناره گیری خوان کارلوس، پدر کریستینا از پادشاهی عنوان شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن تولد پادشاه بریتانیا و نخستین حضور کیت میدلتون در مراسم‌های عمومی پس از ۶ ماه غیبت

همسر ولیعهد بریتانیا از ابتلایش به بیماری سرطان پرده برداشت

از زمین‌خواری تا درآمد ماهانه میلیاردی از هتل؛ از فساد مالی منتسب به کاظم صدیقی چه می‌دانیم؟