Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دو مسلمان از گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ در آمریکا بیرون انداخته شدند

دو مسلمان از گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ در آمریکا بیرون انداخته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو مسلمان از جمله یک زن محجبه از گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیرون انداخته شدند. پس از آنکه

آگهی

دو مسلمان از جمله یک زن محجبه از گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیرون انداخته شدند. پس از آنکه دونالد ترامپ در سخنرانی خود در «راک هیل» در کارولینا جنوبی پناهجویان سوری را به گروه داعش نسبت داد٬ رز حامد٬ زن مسلمان به نشان اعتراض و در سکوت از جای خود برخاست.

این زن ۵۶ ساله با به تن کردن روسری و تی شرتی که روی آن نوشته بود «سلام. من در صلح و آرامش آمده ام» به این کارزار انتخاباتی رفته و درست پشت سر این نامزد جمهوریخواه قرار گرفته بود. او برآن بود تا با این حرکت چهره واقعی یک مسلمان را به حامیان ترامپ نشان دهد٬ حال آنکه آنها با الفاظ توهین آمیز خواستار خروج او از این تجمع شدند.

این تاجر میلیاردر در جریان سخنرانی اش درست لحظاتی پس از بیرون انداختن این زن به حامیانش گفت: «نفرت پراکنی علیه ما غیرقابل باور است. این تنفر از طرف آنهاست و نه از طرف ما… وقتی کسانی با هواپیما به مرکز تجارت جهانی حمله می کنند٬ مساله ای وجود دارد و باید حل شود.» اشاره آقای ترامپ به حادثه مشکوک یازده سپتامبر ۲۰۰۱ در شهر نیویورک است که به فرو ریختن سه برج انجامید.

پس از پایان این تجمع٬ آقای ترامپ در پیامی توئیتری بدون اشاره به حادثه مذکور٬ از حامیانش برای شرکت در گردهمایی انتخاباتی اش تشکر کرد.

رز حمید دلایل حضورش در خصوص دلایل حضورش در کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ گفت: «من قصد ایجاد اخلال یا مشکلی نداشت. هدفم این بود که بایستم و به مردم نشان دهم که این شیوه سخن گفتن مناسب یک نامزد جمهوری خواه نیست.»

شورای روابط اسلام و آمریکا ضمن انتقاد از اخراج این زن مسلمان، از دونالد ترامپ خواستار عذرخواهی شده است.

این نامزد جمهوریخواه پیشتر نیز اظهارات جنجال برانگیزی علیه مهاجران، پناهجویان و مسلمانان ایراد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد

اعتراض به جنگ غزه مراسم فارغ‌التحصیلی در دانشگاه میشیگان را تحت الشعاع قرار داد