عربستان سعودی: به سفارتخانه ایران در یمن حمله نشده است

عربستان سعودی: به سفارتخانه ایران در یمن حمله نشده است
نگارش از Euronews

یک روز پس از این که ایران تهدید کرد که علیه عربستان سعودی به سازمان ملل شکایت می کند، عربستان خبر حمله به سفارتخانه ایران در یمن را تکذیب کرد. ستاد

یک روز پس از این که ایران تهدید کرد که علیه عربستان سعودی به سازمان ملل شکایت می کند، عربستان خبر حمله به سفارتخانه ایران در یمن را تکذیب کرد.

ستاد هماهنگی نیروهای حاضر در ائتلاف تحت هدایت عربستان در جنگ یمن اعلام کرده است که هیچ حمله ای به سفارتخانه ایران در صنعا یا نزدیکی این ساختمان صورت نگرفته است.

ایران پیش تر گفته بود که هواپیماهای جنگنده عربستان، با موشک، ساختمان سفارتخانه را هدف قرار داده بودند و این موشکها به اطراف ساختمان اصابت کرده است اما خسارتهایی را در ساختمان به بار آورده است.

شبکه تلویزیون دولتی چین از قول یکی از نگهبانان سفارتخانه که خواسته است ناشناس بماند گفته است که ساختمان سفارتخانه آسیب ندیده اما شیشه های آن بر اثر حمله ای که به آن حوالی شده است، آسیب دیده است.

در پی قطع شدن روابط دو کشور، دولت ایران واردات کالاهای عربستانی به کشور را ممنوع کرد.

روابط بین دو کشور ایران و عربستان سعودی که دو رقیب منطقه ای محسوب می شوند، با اعدام شیخ نمر باقر النمر در هفته جاری تیره شد. پس از این که گروهی از معترضان در ایران به ساختمان سفارتخانه و کنسولگری عربستان سعودی در تهران و مشهد حمله کردند، عربستان روابط خود را با ایران قطع و دیپلماتهای ایرانی را اخراج کرد.

مطالب مرتبط