Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نابودی بیش از دویست مدرسه در جریان حملات ائتلاف اعراب به یمن

نابودی بیش از دویست مدرسه در جریان حملات ائتلاف اعراب به یمن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از آغاز حملات هوایی ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی در ماه مارس تا کنون ۶ هزار نفر در این کشور کشته شده اند که دست کم نیمی از آنها غیرنظامی

آگهی

از آغاز حملات هوایی ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی در ماه مارس تا کنون ۶ هزار نفر در این کشور کشته شده اند که دست کم نیمی از آنها غیرنظامی بودند.

طی ۱۰ ماه اخیر، حملات جنگنده های ائتلاف باعث شده است ۶۰۸ مدرسه در یمن تخریب و ۲۵۴ مدرسه کاملا نابود شود و ۶۵۰۰ دانش آموز (۳۴ درصد از کل دانش آموزان این کشور) قادر به ادامه تحصیل نباشند.

آرامش نسبی در یمن نیز که انتظار می رفت با مذاکره ایران و عربستان سعودی بر سر بحران این کشور به آرامشی بلند مدت تبدیل شود، با از سر گیری حملات هوایی ائتلاف اعراب، شکسته شد. علاوه بر شبه نظامیان حوثی، شمار بالایی از غیرنظامیان نیز همچنان قربانی حملات ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی هستند.

احمد الدبیبی، از ساکنان صنعا می گوید که آنها خانه اش، کودکانش، خودرو و حتی دامی که در داخل خانه داشته را با بمبهای قوی هدف قرار دادند.

هواپیماهای ائتلاف در حملات روز سه شنبه، یک مرکز آموزش و مراقبت از نابینایان و همچنین ساختمان اتاق بازرگانی این کشور را هدف قرار دادند. حملات در این روز تلفاتی به همراه نداشت اما پس از آن، شماری از ۲۵۰ دانش آموز این مرکز نابینایان تجمعی در محکوم کردن این اقدام برگزار کردند.

این جنگ، گرسنگی و بیماری را نیز در یمن، فقیرترین کشور شبه جزیره عربستان تشدید کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موشک بالستیک ضدکشتی ایران در اختیار حوثی‌ها؛حمله به چند کشتی‌ در سه دریا و ادعای انهدام پهپاد آمریکا

حوثی‌های یمن از توانایی خود در حمله به اهدافی در دریای مدیترانه خبر دادند

شرکت امنیتی آمبری: موشک حوثی‌ها به یک نفتکش با پرچم پاناما اصابت کرد