Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

شناسایی هویت عامل حمله به پایگاه پلیس شهر پاریس

شناسایی هویت عامل حمله به پایگاه پلیس شهر پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هویت فرد مهاجمی قصد داشت به یک پایگاه پلیس در منطقه هجدهم پاریس حمله کند، شناسایی شد. این مرد که یک مراکشی بیست ساله به نام صلاح علی معرفی شده ظهر

آگهی

هویت فرد مهاجمی قصد داشت به یک پایگاه پلیس در منطقه هجدهم پاریس حمله کند، شناسایی شد. این مرد که یک مراکشی بیست ساله به نام صلاح علی معرفی شده ظهر روز پنجشنبه الله اکبر گویان در حالی که ساطوری را با خود حمل می کرد قصد داشت با یک کمربند انتحاری جعلی وارد پایگاه پلیس شود که با دخالت ماموران امنیتی ناکام ماند. به ادعای سرویس های امنیتی فرانسه فرد مهاجم در سال ۲۰۱۳ در یک ماجرای سرقت مظنون شناخته شده بود.

برنار کازنو وزیر کشور فرانسه عصر روز پنجشنبه با حضور در محل حادثه به خبرنگاران گفت: «دادگاه ضد تروریست بلافاصله تحقیق بر روی این پرونده را آغاز کرده و دادستان به زودی در خصوص نخستین یافته های تحقیق اطلاع رسانی خواهد کرد.»

در حالیکه وزیر کشور فرانسه قصد ترک این محل را داشت فردی از میان جمعیت خطا به او فریاد زد: «شما یک فرد غیر مسلح را کشتید و این غیر عادی است.»

منابع پلیس فرانسه پیش از این اعلام کرده بودند در میان اشیائی که همراه فرد مهاجم بوده کاغذی با نشان داعش و نیز دست نوشته ای به زبان عربی دال بر وفاداری وی به ابوبکر بغدادی و انگیزه انجام این حمله یافت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله نافرجام به یک پایگاه پلیس در پایتخت فرانسه

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند