دادستان کل ایران: حمله به سفارت عربستان دارای ابعاد امنیتی است

دادستان کل ایران: حمله به سفارت عربستان دارای ابعاد امنیتی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور رور پنجشنبه با اشاره به نامه حسن روحانی رئیس جمهور ایران به رئیس قوه قضایی در مورد رسیدگی فوری و خارج از نوبت پرونده حمله به سفارت عربستلن سعودی گفت: دادستانی تهران پس از وقوع این حادثه به سرعت وارد عمل شد و پرونده افراد دستگیر شده را مورد بررسی قرار داد.

طی چند روز گذشته در برخی سایت های خبری ایران مسئله طرح ریزی قبلی حمله به عربستان مطرح شده و محسن کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران نیز در این باره گفت: «حمله به سفارت عربستان آن طور که برخی می خواهند القا کنند، یک اقدام خودجوش مردمی نبوده بلکه حرکتی کاملا حساب شده و با طرح ریزی قبلی بوده است.»

دادستان کل ایران روز پنجشنبه در مورد این مسئله و ادعاهای مربوط به مشکوک بودن این حمله اظهار داشت: «ما معتقدیم بررسی این اتفاق علاوه بر ابعاد پلیسی و قضایی دارای ابعاد امنیتی است و باید تحقیقات کاملی را در این خصوص انجام داد. در حال حاضر تحقیقات از دستگیر شدگان ادامه دارد و از سوی دیگر نیز دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در حال بررسی ابعاد مختلف این ماجرا هستند که پس از تکمیل اقدامات، نتایج بررسی‌های انجام گرفته به اطلاع عموم خواهد رسید.»

همزمان، رئیس جمهور و وزارت خارجه ایران طی روزهای اخیر به خاطر تلاش برای آرام کردن اوضاع و بازگرداندن فضای تنش و خصومت با عربستان به مسیر دیپلماسی، تحت فشار مضاعف قرار گرفته و از سوی برخی محافل حکومت به انفعال متهم شده اند.

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز پنجشنبه گفت: دولت نباید با دیپلماسی منفعلانه مقابل عربستان برخورد کند و کشورهایی که با خواست عربستان با ایران قطع رابطه کرده اند، در معادلات جهانی عددی محسوب نمی شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با خبرگزاری فارس اضافه کرد: نتیجه دیپلماسی منفعلانه مقابل عربستان، گستاخی روزافزون این کشور خواهد شد. این کشور با قطع روابط دیپلماتیک قصد فرار رو به جلو و مظلوم نمایی در عرصه جهانی را دارد، در صورتی که این ایران است که باید به خاطر اقدامات وحشیانه عربستان با این کشور قطع رابطه می کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درباره ناوچه «زال» نیروی دریایی شاهنشاهی ایران که با نام «البرز» اکنون در دریای سرخ است چه می‌دانیم؟

حمایت مسکو از موضع شورای همکاری خلیج فارس درباره جزایر سه‌گانه؛ ایران سفیر روسیه را احضار کرد

پلیس اکوادور به قیمت قطع روابط دیپلماتیک از دیوار سفارت مکزیک بالا رفت تا محکوم فراری را دستگیر کند