نخست وزیر مجارستان: شهروندان کشورهای اروپایی انگل نیستند

نخست وزیر مجارستان: شهروندان کشورهای اروپایی انگل نیستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در ادامه سفرهایش برای متقاعد کردن رهبران کشورهای اروپایی به ایجاد اصلاحات در اتحادیه اروپا، به کشورهای آلمان و

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در ادامه سفرهایش برای متقاعد کردن رهبران کشورهای اروپایی به ایجاد اصلاحات در اتحادیه اروپا، به کشورهای آلمان و مجارستان سفر کرد.

آقای کامرون امیدوار است در سال جاری میلادی و قبل از برگزاری همه پرسی در بریتانیا در زمینه عضویت در اتحادیه اروپا، به توافقی میان لندن و بروکسل دست یابد.

یکی از اصلاحات مد نظر او، محدود کردن میزان کمکهای اجتماعی برای شهروندان دیگر کشورهای اروپایی است. آقای کامرون در آلمان گفت: «ما می خواهیم مطمئن شویم که سیستم های رفاهی و بطور ویژه سیستم رفاهی ما، عامل جذب طبیعی مهاجران به بریتانیا نباشد. زیرا ما به دلیل مهاجرت بیش از حد در سالهای اخیر، تحت فشاریم. ما معتقدیم که تمام این مسائل قابل حل هستند و بحثها به خوبی پیش می رود.»

نخست وزیر بریتانیا پس از آلمان وارد مجارستان شد. همتای مجاری آقای کامرون در جریان این بازدید بر ضرورت تغییر در شیوه اداره اقتصادی اتحادیه اروپا و دادن قدرت بیشتر به دولتها تاکید کرد.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در زمینه چگونگی استفاده از سیستم های رفاهی نیز گفت: «می خواهم بطور واضح اعلام کنم که ما در بریتانیا مهاجر نیستیم بلکه شهروندان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستیم که می توانیم در هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا، مشغول کار شویم. ما تنها می خواهیم از این حقمان استفاده کنیم و نمی خواهیم در بریتانیا تبدیل به انگل شویم و یا شغل افرادی را که در آنجا زندگی می کنند، بگیریم. ما نمی خواهیم به هزینه آنها زندگی کنیم. ما تنها می خواهیم به آنجا برویم تا از حقمان استفاده کنیم و کار کنیم.»

با این وجود نخست وزیر مجارستان تاکید کرد که به ایجاد توافقی میان بریتانیا و کشورهای اروپای مرکزی در زمینه سیستم های رفاهی خوشبین است.

آندریا هایاگوش، خبرنگار یورونیوز در بوداپست می گوید: «تغییراتی که در آینده در سیستم اجتماعی بریتانیا روی خواهد داد برای بسیاری از مردم مجارستان نیز مهم است. زیرا شهر لندن دومین مقصد اتباع مجارستان است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب حاکم مجارستان از دولت خواست با پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا مخالفت کند

۶ کشور عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با سیل ورود مهاجران غیرقانونی به توافق رسیدند

اوربان: اتحادیه اروپا پیش از آغاز مذاکرات عضویت اوکراین باید به «سوال‌های دشواری» پاسخ دهد