Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

زمین لرزه شدید در شمال شرق هند

زمین لرزه شدید در شمال شرق هند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دست کم نه نفر در زمین لرزه ای به قدرت ۶،۷ در مقیاس ریشتر در شمال شرق هند کشته شدند. این زمین لرزه سحرگاه روز دوشنبه ( ساعت چهار و سی و پنج دقیقه صبح

آگهی

دست کم نه نفر در زمین لرزه ای به قدرت ۶،۷ در مقیاس ریشتر در شمال شرق هند کشته شدند. این زمین لرزه سحرگاه روز دوشنبه ( ساعت چهار و سی و پنج دقیقه صبح به وقت محلی) در منطقه مرزی هند و میانمار روی داد و ضمن بر جای گذاشتن تلفات و خسارات فراوان، ترس و وحشت زیادی را در میان ساکنان منطقه برانگیخت.

یکی از ساکنان منطقه که از ترس به خیابان آمده می گوید: «ما بلافاصله هراسان از خانه خارج شدیم. همه آنهایی که درساختمان های دو یا سه طبقه زندگی می کنند اینجا در خیابان هستند و همه می ترسیم.»

در ایمفال مرکز ایالت مانیپور که نزدیکترین شهر به کانون زلزله محسوب می شود بسیاری از منازل مسکونی تخریب شده اند.

به گفته یک مسئول سازمان مدیریت بلایای طبیعی هند، بیش از سی نفر در جریان این زمین لرزه به شدت مصدوم شده اند. منابع بیمارستانی در شهر ایمفال نیز اعلام کرده اند بیش از پنجاه نفر در ساعات اولیه صبح دوشنبه به دلیل جراحات در سر و شکستگی استخوان تحت درمان قرار گرفته اند.

یک پزشک امدادگر می گوید: «در زمان وقوع زمین لرزه در خانه ام بودم اما بلافاصله خودم را به بیمارستان رساندم تا به مصدومان حادثه کمک کنم.»

این سومین زمین لرزه بزرگ پس از زلزله اخیر در نپال و افغانستان به حساب می آید. ساختمان ها در مناطقی که در کانون زلزله واقع شده اند، فرو ریخته و برق منطقه نیز قطع شده است. این زمین لرزه در بنگلادش، کشور همسایه هند نیز تلفاتی را بر جای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا هند به خاطر توافق بندر چابهار ایران با تحریم‌های آمریکا مواجه خواهد شد؟

دادگاه، شکایت زن هندی درباره «رابطه جنسی غیرطبیعی» شوهرش را رد کرد

هند: هیچ ارزشی برای گزارش حقوق بشر «عمیقا مغرضانه» آمریکا قائل نیستیم