دادگاه اسرائیل عامل اصلی قتل سه فلسطینی در جریان آتش سوزی عمدی را تفهیم اتهام کرد

دادگاه اسرائیل عامل اصلی قتل سه فلسطینی در جریان آتش سوزی عمدی را تفهیم اتهام کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه اسرائیل عامل اصلی آتش سوزی عمدی ژوئیه گذشته در کرانه باختری رود اردن که به کشته شدن سه تن از اعضای یک خانواده فلسطینی انجامید را تفهیم اتهام

آگهی

دادگاه اسرائیل عامل اصلی آتش سوزی عمدی ژوئیه گذشته در کرانه باختری رود اردن که به کشته شدن سه تن از اعضای یک خانواده فلسطینی انجامید را تفهیم اتهام کرد.

این اقدام نخستین مرحله از روند رسیدگی به این پرونده محسوب می شود. امیرام بن اولیل٬ جوان ۲۱ ساله اسرائیلی و عامل اصلی این حادثه با اتهام قتل روبروست. دیگر نوجوان ۱۳ اسرائیلی زیر سن قانونی است نیز به همدستی در قتل متهم است. هر دو نفر به یک جنبش ناسیونالیستی اسرائیلی وابسته اند.

راشل اویسار ابلس٬ دادستان پرونده گفت: «همزمان دو عضو دیگر این جنبش نیز به نژادپرستی متهم شده اند. اعمال آنها فوق العاده خطرناک است و ما خواستار بازداشت آنها هستیم.»

خانواده قربانیان انتظار دارند که پس از پنج ماه عدالت اجرا شود. برادر سعد دوابشه٬ پدر خانواده قربانی می گوید: «این دادرسی آزمونی برای دادگاه اسرائیل است و می خواهیم که دستگاه قضایی اسرائیل به موقع عدالت را به اجرا گذارد.»

اتفاق شامگاه سی و یکم ژوییه رخ داد٬ هنگامی که این خانواده در خانه شان خواب بودند. دو اسرائیلی پس از به آتش کشیدن این خانه٬ با درج پیام هایی در محل حادثه آن را اقدامی تلافی جویانه توصیف کرده بودند.

کودک هجده ماهه این خانواده همان روز و والدینش نیز چندی بعد جان باختند. تنها بازمانده این خانواده٬ پسر چهارساله ای که درمان جراحات وارد بر او همچنان ادامه دارد.

این حادثه خشم جهانی را برانگیخت و با موجی از انتقادها علیه دولت اسراییل مبنی بر ناتوانی در تامین امنیت فلسطینیان ساکن کرانه غربی در برابر یورش ناسیونالیست های تندرو همراه بود.

رهبران و مقام های ارشد این کشور نیز این حمله را تروریستی خوانده و آن را محکوم کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وقوع یکی از بدترین درگیری‌های خشونت‌‌آمیز در کرانه باختری در پی پیدا شدن جسد یک نوجوان اسرائیلی

محمود عباس کابینه جدید تشکیلات خودگردان فلسطینی را معرفی کرد

تصاویری از زادگاه عیسی مسیح در آستانه کریسمس؛ فضای متفاوت بیت‌اللحم زیر سایه جنگ غزه