کنترل آتش سوزی در هتل «آدرس» دوبی با دست کم شانزده زخمی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کنترل آتش سوزی در هتل «آدرس» دوبی با دست کم شانزده زخمی

بر اساس آخرین خبرها از دوبی، آتش سوزی بزرگ پنج شنبه شب در هتل مجلل آدرس (العنوان) تحت کنترل درآمده است. خبرها گویای آنست که ۱۶ نفر در این حادثه مجروح شده اند و با اینکه برخی رسانه ها در دوبی خبر از مرگ یک نفر داده بودند ولی تاکنون این خبر تایید نشده است.

آنا روینکو یکی از مهمانان این هتل در مصاحبه با یورونیوز گفت: «تا این لحظه هنوز هیچ اطلاعاتی نداریم که ما شب را کجا خواهیم خوابید و چه اتفاقی برای وسایل مان افتاده است و اینکه اکنون باید چکار کنیم؟ روشن نسیت که از کجا باید اطلاعات تازه تر را بدست آوریم زیرا آنها (مسوولان هتل) هیچ چیزی به ما نمی گویند. همه ما شوکه شده ایم و خسته ایم ولی سعی می کنیم آرام باشیم.»

آتش سوزی در این هتل ۶۳ طبقه در حالی بوقوع پیوست که تعداد زیادی توریست در دوبی منتظر آغاز مراسم آتش بازی سال نو بودند.

راب کلیفورد یکی از شاهدان این آتش سوزی گفت: «وقتی این اتفاق افتاد، ما فرار کردیم زیرا شما نمی دانید چه شده و بدیهی است با اتفاقاتی که در گذشته افتاده بیشتر مراقبید اما کاملا مطمئنیم که مقامات هر کاری لازم باشد برای رسیدگی به این حادثه انجام می دهند.»

هنوز علت این آتش سوزی مشخص نیست با این حال خللی در برگزاری مراسم آتش بازی بزرگ سال نو میلادی در دوبی نداشت و مراسم آتش بازی همزمان با تحویل سال نو میلادی (نیمه شب به وقت محلی) در برج خلیفه و اطراف آن و با حضور هزاران نفر از مردم طبق برنامه برگزار شد.