یونان؛ استقبال از پناهجویان در نخستین روز سال نو با نماد بزرگ صلح

یونان؛ استقبال از پناهجویان در نخستین روز سال نو با نماد بزرگ صلح
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در اولین روز سال جدید میلادی پناهجویان همچنان با قایق های کوچک، خود را به سواحل جزیره لزبوس یونان می رسانند. شرایط جوی نامناسب و افزایش فعالیت های

آگهی

در اولین روز سال جدید میلادی پناهجویان همچنان با قایق های کوچک، خود را به سواحل جزیره لزبوس یونان می رسانند. شرایط جوی نامناسب و افزایش فعالیت های آژانس کنترل مرزی در اروپا، پناهجویان از عبور پر خطر از راه دریا و از ترکیه به یونان بازنداشته است.

با سرد شدن هوا امدادرسانان خارجی و داوطلبان با فراهم کردن کمک های اولیه، لباس و پتوهای مخصوص تلاش می کنند به پناهجویان از سرما آسیب دیده و خیس کمک کنند.

«آی وی وی» هنرمند معترض چینی که به جزیزه لزبوس سفر کرده است قصد دارد پروژه جدیدش را در این جزیره که ساخت یک بنای یادبود می باشد، به وضعیت اسفناک پناهجویان اختصاص دهد. او از جامعه بین المللی خواسته که اقدامات بیشتری برای کمک به پناهجویان انجام دهند.

از سوی دیگر سازمان های غیر دولتی و گروههای محلی در جزیره لزبوس با بیش از دو هزار جلیقه نجات، نمادی از صلح را روی تپه ها ساخته اند.

پل یکی از داوطلبان دخیل در آفرینش این اثر هنری می گوید: «ما تقریبا ۲۵۰۰ جلیقه نجات فراهم کردیم با ۶۰ داوطلب. قصدمان انتقال پیام «صلح » و نیاز به «معبر امن و بی خطر» در جهان در نخستین روز سال جدید است»

نماد صلح که با استفاده از جلیقه های نجات و تلاش داوطلبان بر تپه های جزیره لزبوس ساخته شده تلاش دارد این پیام را منتقل کند که خواسته پناهجویانی که جان خود را به خطر می اندازند، امنیت، صلح و حق داشتن معبری امن برای رسیدن به اروپاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش برای حل اختلافات دیرینه یونان و ترکیه؛ اردوغان در سفر تاریخی به آتن وعده گشایش «دوران جدید» داد

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت