برقراری صلح و بازگشت به وطن، آرزوی مهاجران سوری برای سال جدید میلادی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برقراری صلح و بازگشت به وطن، آرزوی مهاجران سوری برای سال جدید میلادی

برای مهاجران سوری که جنگ پنج ساله در کشورشان، بی خانمانی را برایشان به ارمغان آورده، سال ۲۰۱۵ میلادی سالی سرشار از نگون بختی بود و برای آنهایی که به ترکیه پناه آورده اند مهمترین آرزو در آستانه ورود به سال ۲۰۱۶ میلادی، برقراری صلح در کشورشان است.

یکی از مهاجران سوری اردوگاه پناهندگان «نیزیپ» در نزدیکی شهر «غازی عینتاب» ترکیه می گوید: «آرزو می کنیم روزهای خوبی در پیش باشد و این جنگ برای همه مردم سوریه پایان یابد. آرزو می کنیم که همه کشورها با یکدیگر برای پایان یافتن این جنگ اقدام کنند. این انتظار ماست. می خواهیم با پایان جنگ به کشورمان بازگردیم.»

محمد الحسن، دیگر پناهنده سوری نیز می گوید: «هر سال بدتر می شود. نسبت به سال گذشته وضعیت بدتر و بدتر شده است. امیدواریم به خواست خدا سال ۲۰۱۶ میلادی بهتر شود. ما سال نو را در باران آغاز کردیم و امیدوارم این باعث بهتر شدن وضعیتمان شود و ما بتوانیم به سوریه برگردیم.»

در سال ۲۰۱۵ میلادی اروپا با بزرگترین موج ورود مهاجران از زمان جنگ جهانی دوم به این سو مواجه بود؛ روندی که همچنان ادامه دارد. در کنار بیش از دو میلیون مهاجری که هم اکنون به ترکیه پناه آورده اند، به گفته مقامات آتن روزانه بیش از سه هزار مهاجر نیز وارد یونان می شوند.