Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار پناهجویان و مهاجران به اروپا از مرز یک میلیون نفر گذشت

شمار پناهجویان و مهاجران به اروپا از مرز یک میلیون نفر گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گزارش «کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل» و «سازمان بین المللی مهاجرت»، شمار پناهجویان و مهاجرانی که در سال جاری از آسیا و آفریقا به اروپا رسیده

آگهی

به گزارش «کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل» و «سازمان بین المللی مهاجرت»، شمار پناهجویان و مهاجرانی که در سال جاری از آسیا و آفریقا به اروپا رسیده اند از مرز یک میلیون نفر فراتر رفته است.

بنا به گزارش مشترک این دو نهاد، در حالی که نیمی از این افراد را جنگزدگان سوری تشکیل می دهند، بیست درصد این افراد افغان و هفت درصد آنها عراقی اند. بیش از هشتصد هزار نفر از این پناهجویان و مهاجران از طریق دریا و با ورود به یونان خود را به خاک اروپا رسانده اند.

این در حالی است که عوامل اصلی پناهجویی و مهاجرت ساکنان آسیا و آفریقا به اروپا برطرف نشده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت. آنتونیو گوترژ، رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در این باره می گوید: «ما خواهان پناهجوی بیشتر نیستم، ما می خواهیم از آواره شدن افراد جلوگیری کنیم، و برقراری صلح بهترین راه حل است. در شرایط فعلی، باید تلاشهای دیپلماتیک برای رسیدن به صلح را تشدید کنیم، چون شاهد افزایش شدید جنگها و درگیریها هستیم، و می بینیم که جامعه جهانی ظاهراً توان متوقف کردن این روند را ندارد.»

همزمان، برخی از کشورهای اروپایی بر سیاست خودداری از پذیرش پناهجویان اصرار ورزیده، و برخی دیگر با سخت تر کردن مقررات پذیرش، شمار بیشتری از پناهجویان را به کشورهایشان باز می گردانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش یورونیوز از وضعیت پناهجویان در یونان

اخراج مهاجران در اروپا بویژه در آلمان با افزایش همراه بوده است

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است