Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر ارشاد: جامعه ایران دچار انحطاط اخلاقی شده است

وزیر ارشاد: جامعه ایران دچار انحطاط اخلاقی شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی جنتی٬ وزیر ارشاد جمهوری اسلامی می گوید جامعه ایران دچار انحطاط اخلاقی شده است.

به گزارش خبرگزاری های ایران، علی جنتی در دیدار با هنرمندان، آمار طلاق در ایران را تکان دهنده خواند و گفت: از هر چهار ازدواج، یک مورد به طلاق می‌انجامد و این آمار در مناطقی مانند شمال تهران به یک طلاق از هر دو یا سه ازدواج می‌رسد.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از مشکلات فرهنگی کشور که در بخش‌های مختلف از خانواده تا محیط‌ های اجتماعی و مذهبی و سیاسی نمود پیدا کرده، تحمل نکردن نظر و سلیقه‌های مختلف و نداشتن سعه صدر است که به عنوان مثال در خانواده موجب بالا رفتن آمار طلاق شده است.

جنتی افزود: در حوزه‌های دیگر نیز جامعه ایران دچار انحطاط اخلاقی شده است و دروغگویی، خیانت در امانت، نداشتن تعهد اخلاقی از مشکلاتی است که باید حل شود.

وی افزود: آسیب های اجتماعی فراوانی در جامعه وجود دارد و از جمله حدود یازده میلیون نفر جمعیت حاشیه نشین به یکی از خاستگاه های جرائمی مانند سرقت و آسیب هایی مانند اعتیاد و فساد اخلاقی تبدیل شده است.

وزیر ارشاد ایران نوشته های برخی رسانه ها و جعل و تحریف و دروغ و توهین در آنها را از دیگر مصداق های انحطاط اخلاقی جامعه معرفی و اضافه کرد: همه افراد و جریان های تاثیرگذار باید برای مقابله با سقوط اخلاقی جامعه کمک کنند.

آقای جنتی در پایان گفت: برای افزایش فضایل اخلاقی و فاصله گرفتن از انحطاط و سقوط اخلاقی جامعه، تقویت فرهنگ کارساز خواهد بود.

سخنان علی جنتی در شرایطی است که در چند روز گذشته یکی از نشریات تندرو مطالبی حاوی الفاظ توهین آمیز جنسی علیه معاون رییس جمهوری ایران منتشر کرد. هفته‌نامه یالثارات اخیرا در یادداشتی با عنوان «دیوار شکسته و زن سلیطه» با الفاظی توهین‌آمیز به خانم شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده حمله کرد. پس از آن خانم مولاوردی در صفحه فیس‌بوک خود از مطلب این هفته‌نامه انتقاد کرد و آن را هزینه‌ای خواند که زنان بابت مشارکت سیاسی و اجتماعی می‌پردازند. خانم مولاوردی همچنین نوشت که از این نشریه شکایت خواهد کرد.

در همین حال علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز هفتم دیماه گفت پرونده هفته نامه یالثارات به دلیل انتشار مطلب توهین آمیز درباره معاون امور زنان رئیس جمهوری هفته آینده در هیات نظارت مطبوعات مورد بررسی قرارمی گیرد.

آقای جنتی گفته بود: این هفته نامه تا کنون سه بار با تصمیم هیئت نظارت بر مطبوعات به دلیل تخلفات توقیف شده و با توجه به این مسئله امکان دارد در جلسه آینده، این هفته نامه به دلیل این تخلفات با تصمیم هیئت نظارت بر مطبوعات لغو پروانه شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم تشییع رئیسی در بیرجند: تحقیقاتی در باره حادثه بالگرد همزمان با طرح ابهام‌ها در دست انجام است

سقوط بالگرد رئیسی و تلاش برای حفظ غرور ملی در عرصه دیپلماسی نظامی؛ پهپاد را ایران پیدا کرد یا ترکیه؟

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند