منع پیگرد دو افسر پلیسی که به نوجوان سیاهپوست شلیک کرده اند

منع پیگرد دو افسر پلیسی که به نوجوان سیاهپوست شلیک کرده اند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با اعلام رای هیات منصفه دادگاه اوهایو، اعتراضها بار دیگر در سراسر ایالات متحده آمریکا افزایش یافت. این رای، بر منع پیگرد دو افسر پلیسی که به تامیر

آگهی

با اعلام رای هیات منصفه دادگاه اوهایو، اعتراضها بار دیگر در سراسر ایالات متحده آمریکا افزایش یافت. این رای، بر منع پیگرد دو افسر پلیسی که به تامیر رایس، نوجوان دوازده ساله سیاهپوست شلیک کرده اند، دلالت دارد.

روز ۲۲ نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی تیموتی لومن، افسر پلیس شهر کلیولند در ایالت اوهایوی آمریکا پس از تماس تلفنی شخصی با شماره اضطراری ۹۱۱ با خودروی پلیس وارد پارک شده و تامیر رایس، نوجوان سیاهپوستی را که تفنگی اسباب بازی در دست داشت، با شلیک گلوله کشت. او در جریان بازپرسی ها اعلام کرد که به دلیل شباهت بسیار زیاد این تفنگ با یک اسلحه واقعی، به اشتباه به تامیر رایس شلیک کرده است.

تصاویر مربوط به این حادثه توسط دوربین های مدار بسته ثبت شده است.

تیم مک گینتی، دادستان پرونده در این باره گفت: «منشاء این توفان بزرگ، خطای انسانی بوده است. در آن روز اشتباه و نقص در ارتباطات نیز در وقوع این حادثه دخالت داشته است. شواهد، رفتار مجرمانه ای را از سوی پلیس نشان نمی دهد. فردی که با شماره تلفن اضطراری ۹۱۱ تماس گرفته، گفته است احتمالا فرد مسلح یک نوجوان است و اسلحه نیز ممکن است واقعی نباشد. اگر افسران پلیس از این اطلاعات آگاهی داشتند، آنگاه افسر کارآموزی که در آن روز رانندگی می کرد و نزدیکتر بود، احتمالا با فوریت کمتری وارد عمل می شد.»

به گفته دادستان، با توجه به مدارک و گفته های یک شاهد عینی، تامیر رایس می توانست یک «تهدید» باشد. بویژه آنکه علاوه بر شباهت بسیار زیاد این اسلحۀ اسباب بازی به یک اسلحه گرم واقعی، شیوه رفتار او با اسلحه نیز همچون رفتار با یک اسلحه واقعی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج یک تحقیق: استفاده زیاد از تلفن همراه باعث کاهش تعداد اسپرم در مردان می‌شود

یهودیان مخالف حملات اسرائیل به غزه در کنگره آمریکا: به نام ما جنگ نکنید

ورود اف‌بی‌آی به پرونده رابرت مالی؛ مک‌کال: پاسخ وزارت خارجه آمریکا غیرقابل قبول است