Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دولت بریتانیا از اختصاص بودجۀ بیشتر برای مقابله با سیل خبر می دهد

دولت بریتانیا از اختصاص بودجۀ بیشتر برای مقابله با سیل خبر می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جاری شدن سیل در یورکشایر موجب شده که سیاست های مقابله با حوادث طبیعی دولت از سوی منتقدان ناکافی شناخته شود. دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که به

آگهی

جاری شدن سیل در یورکشایر موجب شده که سیاست های مقابله با حوادث طبیعی دولت از سوی منتقدان ناکافی شناخته شود. دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که به این منطقه سفر کرده است ضمن دفاع از اقدامات دولت از افزایش بودجۀ برنامه های ضد سیل خبر داد.

نخست وزیر بریتانیا در این باره گفت: «ما در این دولت نسبت به پارلمان های قبلی بیشتر به این موضوع توجه نشان داده ایم و البته پس از هر حادثه ای در مورد اینکه چه طرح ها و برنامه هایی را باید اجرا کنیم و با چه بودجه ای و اینکه به چه چیزهایی نیاز داریم فکر و بحث می کنیم. قرار است دو میلیارد و سیصد میلیون پوند را برای سیستم های دفاعی در کنار رودخانه ها و سدهای ضد سیل در این دولت هزینه کنیم. ما به دقت اتفاقاتی را که در اینجا افتاده تحت نظر داریم و به این فکر می کنیم که چه کارهای بیشتری می توانیم انجام بدهیم.»

رئیس دولت بریتانیا همچنین از اختصاص ۲۸۰ میلیون پوند بیشتر از بودجۀ تعیین شده برای مقابله با سیل در این منطقه از زمانی که وی به نخست وزیری رسیده است، خبر می دهد.

این سیل از هفتۀ گذشته و در پی افزایش باران در شمال بریتانیا آغاز شده و به دستور دولت، ۵۰۰ نیروی ارتش برای کمک رسانی به امدادگران و انتقال سیل زدگان به این منطقه اعزام شده اند. ضمن آنکه ۱۰۰۰ سرباز ارتش نیز در حالت آماده باش به سر می برند تا در صورت نیاز به مناطق سیل زده اعزام شوند.

خانه های زیادی به ویژه منازلی که در نزدیکی رودخانه ها قرار داشته اند، به شدت آسیب دیده اند اما پس از یک روز از جاری شدن این سیل، برق نزدیک به ۳۰ هزار منزل مسکونی مجددا وصل شده است.

همزمان با ادامۀ کمک رسانی، سازمان هواشناسی بریتانیا نسبت به جاری شدن سیل در ۹ منطقه از این کشور هشدار و از باران های بیشتر در میانۀ هفتۀ جاری خبر داده است. به گفتۀ سازمان هواشناسی بریتانیا امکان جاری شدن سیل های بیشتری از روز چهارشنبه در این مناطق وجود دارد.

سازمان های غیردولتی از جمله صلیب سرخ بریتانیا نیز کمک رسانی به آسیب دیدگان را آغاز کرده و برای تسریع انتقال ساکنان محاصره شده، اعضای خود را به این منطقه فرستاده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از شمال انگلستان؛ سیل و مناطق فرو رفته در آب

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد