محدودیت های جدید مرزی فنلاند برای مقابله با ورود پناهجویان

محدودیت های جدید مرزی فنلاند برای مقابله با ورود پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شماری از پناهجویانی که مسیر روسیه به فنلاند را در پیش گرفته بودند، در مرز لاپلند، در فنلاند توسط نیروهای مرزی برای ادامه راه متوقف شدند. فنلاند که تا

آگهی

شماری از پناهجویانی که مسیر روسیه به فنلاند را در پیش گرفته بودند، در مرز لاپلند، در فنلاند توسط نیروهای مرزی برای ادامه راه متوقف شدند.

فنلاند که تا پیش از این عبور پناهجویان تنها با پای پیاده را ممنوع کرده بود، اینک به دوچرخه سواران نیز اجازه عبور از مرز را نمی دهد. تلویزیون رسمی دولت روسیه همچنین از ایجاد محدودیت هایی برای خودروها در مرز این کشور خبر داده است.

گروه زیادی از پناهجویانی که راه فنلاند را در پیش می گیرند از روسیه می آیند. آنها اغلب پناهجویانی از کشورهای لبنان و افغانستان که با داشتن ویزای روسیه در تلاشند تا خود را به کشورهای شمال اروپا و اسکاندیناوی برسانند.

بر اساس آمار رسمی، بیش از ۶۰۰ پناهجو طی سال ۲۰۱۵ با عبور از روسیه وارد فنلاند شده اند و هزاران نفر نیز در بیرون از مرزها همچنان در انتظارند.

همزمان در نروژ نیز اگر چه تعداد پناهجویانی که طی هفته های گذشته به این کشور وارد شده اند نسبت به قبل کمتر بوده است اما مقام های رسمی می گویند، از آنجایی که روسیه منطقه ای خطرناک برای زندگی به شمار نمی رود، افرادی که با ویزای این کشور وارد می شوند به همین کشور بازگردانده می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم متقاضیان برای طرح مهاجرتی ۹۰ روزه فنلاند ویژه متخصصان حوزه فناوری

تیراندازی یک نوجوان در مدرسه‌ای در فنلاند یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت

ذخیره انرژی باد و خورشید در بزرگترین باتری شنی جهان