Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مبادله جنگجویان مخالف و موافق دولت سوریه در شهر الزبدانی و شمال سوریه

مبادله جنگجویان مخالف و موافق دولت سوریه در شهر الزبدانی و شمال سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس توافق میان دولت سوریه و شورشیان٬ انتقال شورشیان زخمی و خانواده هایشان از شهر الزبدانی سوریه به بیروت و همزمان انتقال نظامیان شیعه طرفدار دولت

آگهی

بر اساس توافق میان دولت سوریه و شورشیان٬ انتقال شورشیان زخمی و خانواده هایشان از شهر الزبدانی سوریه به بیروت و همزمان انتقال نظامیان شیعه طرفدار دولت از دو شهر مرزی سوریه با ترکیه و انتقال آنها به بیروت انجام شد. این مبادله در دو منطقه سوریه با میانجیگری و نظارت سازمان ملل متحد صورت گرفته است.

روز دوشنبه ابتدا ۱۲۶ نفر از جنگجویان زخمی که بیشتر از گروه موسوم به «احرار شام» هستند و خانواده هایشان به بیروت منتقل شدند و بر اساس آخرین خبرها دوشنبه شب از فرودگاه بیروت به ترکیه پرواز کردند.

از سوی دیگر ۳۳۸ جنگجوی شیعه طرفدار دولت سوریه (از جمله ۱۰۷ مجروح) و افراد غیر نظامی از منطقه مرزی سوریه با ترکیه و از مرز «جلوه گوزو» ترکیه وارد این کشور شدند. بر اساس آخرین خبرها بیشتر این افراد سوار بر دو هواپیما به مقصد بیروت پرواز کردند.

بر اساس این توافق شورشیان مجروح گروه «احرار شام» که از شهر الزبدانی بیرون آمده اند بعد از درمان در ترکیه می توانند به نواحی تحت تصرف شورشیان باز گردند.

میانجیگری سازمان ملل با هدف آماده سازی شرایط برای مذاکرات صلح سوریه صورت می گیرد که قرار است ۲۵ ژانویه در ژنو برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا تصمیم اردوغان برای دیدار با بشار اسد سوری‌های ساکن ترکیه را به شدت نگران کرده است؟

شورش علیه اتباع سوری پس از آزار جنسی یک دختر هفت ساله در ترکیه؛ دولت معترضان را به آرامش فراخواند

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند