روسیه اتهام کشتار "صدها غیرنظامی" در سوریه را رد کرد

روسیه اتهام کشتار "صدها غیرنظامی" در سوریه را رد کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت دفاع روسیه، اتهامات عفو بین الملل مبنی بر این که بر اثر حملات این کشور در سوریه، صدها غیر نظامی کشته شده اند را دروغ و بدون سند خواند. ایگور

آگهی

وزارت دفاع روسیه، اتهامات عفو بین الملل مبنی بر این که بر اثر حملات این کشور در سوریه، صدها غیر نظامی کشته شده اند را دروغ و بدون سند خواند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی سخنگوی وزارت دفاع روسیه، با اشاره به گزارش عفو بین الملل، گفت: “بار دیگر همان گزارشهای تکراری و کلیشه ای منتشر شد و هیچ مطلب جدید و عینی در آن نبود. ما بارها اعتبار این گزارشها را رد کرده ایم. گزارشهایی که در آن عباراتی همچون حملاتی که ظاهرا توسط روسیه صورت گرفته و یا احتمال نقض قوانین بین الملل، دیده می شود. هیچ سندی برای این فرضیات ارائه نشده است.”

وزارت دفاع روسیه با یادآوری این که نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و نیروی هوایی سوریه نیز حملاتی را در این کشور انجام می دهند، از هماهنگی نامناسب میان این نیروها در جنگ علیه داعش ابراز تاسف کرد.

روسیه از حدود سه ماه پیش حملاتی را علیه نیروهای داعش در سوریه انجام می دهد ولی برخی از کشورهای غربی و عربی، مسکو را به هدف قرار دادن اپوزیسیون میانه روی حکومت بشار اسد متهم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو بین الملل: روسیه مرتکب جنایات جنگی در سوریه شده است

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند

روسیه طرح تمدید ۹ ماهه دوره ارسال کمک‌های بشردوستانه فرامرزی به شمال غرب سوریه را وتو کرد