Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عفو بین الملل: روسیه مرتکب جنایات جنگی در سوریه شده است

عفو بین الملل: روسیه مرتکب جنایات جنگی در سوریه شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان عفو بین الملل روسیه را در ارتباط با حملاتش در سوریه به ارتکاب «جنایات جنگی» متهم کرده است. بر اساس گزارش عفو بین الملل صدها تن از شهروندان

آگهی

سازمان عفو بین الملل روسیه را در ارتباط با حملاتش در سوریه به ارتکاب «جنایات جنگی» متهم کرده است. بر اساس گزارش عفو بین الملل صدها تن از شهروندان سوری در مناطق مسکونی با تراکم جمعیتی بالا، مراکز پزشکی و بازار مورد حمله هوایی نیروهای روسیه قرار گرفته و کشته شده اند. این سازمان اطلاعاتش را بواسطه مصاحبه های تلفنی با بازماندگان و شاهدان جمع آوری کرده است.

گزاش سازمان عفو بین الملل می گوید روسیه بیش از ۲۵ حمله بین ۳۰ سپتامبر تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵ در سوریه انجام داده و بطور خاص به شش حمله اشاره می کند که در آن دست کم ۲۰۰ غیر نظامی و بیش از ده نظامی کشته شده اند.

نیل ساموندز از مسئولان سازمان عفو بین الملل در این ارتباط گفت: «گزارش که ما امروز منتشر کردیم نشان می دهد که چگونه روسیه بطور مستقیم با حمله به مناطق غیر نظامی و مسکونی از جمله مراکز پزشکی مرتکب جنایت جنگی در سوریه شده است. آنها بطور بی رویه از بمب های خوشه ای و بمب های غیر هدایت شونده در مناطق پرجمعیت استفاده کرده اند. ما معتقدیم که آنها به احتمال بسیار زیاد مرتکب جنایت جنگی شده اند.»

حملات روسیه که می تواند تخطی از قوانین بشر دوستانه بین المللی باشد بطور عمده در استان های حمص، ادلب و حلب بوقوع پیوسته است.

در یکی از حملات اصلی، سه موشک به یک بازار در مرکز اریحا برخورد کرده که موجب مرگ دست کم ۴۹ نفر شده است. در حمله دیگری دست کم ۴۶ غیر نظامی، ۳۲ کودک و ۱۱ زن که در زیرزمین یک ساختمان پناه گرفته بودند، کشته شدند.

روسیه حملات هوایی خود در سوریه را از ۳۰ سپتامبر گذشته علیه گروههای تروریستی بویژه داعش و در حمایت از رژیم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه آغاز کرده است.

سخنگوی کرملین در واکنشی گزارش عفو بین الملل را تکذیب کرده و گفته است که ادعای این سازمان واقعیت ندارد.

از سوی دیگر دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید که از پایان سپتامبر تا ۲۱ دسامبر سال جاری ۲۱۳۲ نفر در حملات هوایی روسیه کشته اند که ۷۱۰ نفر آنها غیر نظامی از جمله ۱۶۱ کودک و ۱۰۴ زن بوده اند.

جنگ در سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱ شروع شده و تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار کشته و میلیون ها آواره بر جای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید حملات روسیه علیه گروه داعش در سوریه

شبه‌نظامیان شبیحه؛ ابزاری برای سرکوب اعتراضات و گریز از اتهام «جنایات جنگی» در سوریه

هشدار وزیر کشور اسلواکی به دنبال ترور رابرت فیچو: کشور در آستانه جنگ داخلی قرار دارد