Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سازمان ملل از مجارستان به خاطر «دامن زدن به مهاجرستیزی» انتقاد کرد

سازمان ملل از مجارستان به خاطر «دامن زدن به مهاجرستیزی» انتقاد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیساریای عالی سازمان ملل برای امور پناهندگان می گوید که مجارستان باید از دامن زدن به هراس و مهاجرستیزی خودداری کند. این آژانس در اعلامیه ای مشترک با

آگهی

کمیساریای عالی سازمان ملل برای امور پناهندگان می گوید که مجارستان باید از دامن زدن به هراس و مهاجرستیزی خودداری کند. این آژانس در اعلامیه ای مشترک با دو سازمان بین المللی دیگر از تبلیغات اخیر بوداپست به شدت انتقاد کرده است.

این اقدام تبلیغاتی که دو ماه پیش آغاز شده و تا کریسمس و سال نو هم ادامه دارد کسانی را که از جنگ و درگیری فرار می کنند جنایتکار، متجاوز و تروریست جلوه می دهد.

پتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان این انتقادات را وارد نمی داند و می گوید بوداپست واقعیت ها را بیان می کند و به کسانی که واقعا نیاز دارند، پناه می دهد.

مجارستان در خط مقدم بحران یک میلیون پناهجویی قرار دارد که امسال به قاره اروپاآمده اند.

اکثر پناهجویان از یونان می آیند و تلاش می کنند از طریق مجارستان خود را به کشورهای دیگر اروپا مثلا آلمان برسانند.

به گفته یورواستات تعداد درخواستهای پنهاندگی در مجارستان در فاصله سال ۲۰۱۲ میلادی تا ۲۰۱۴ از ۲۱۵۵ درخواست به ۴۲ هزار و ۷۷۵ درخواست رسیده است

طی آمار و ارقام منتشر شده توسط یورواستات ۱۷۶۹۰۰ نفر در سال ۲۰۱۵ میلادی از مجارستان تقاضای پناهندگی کرده اند و اوج آن۵۰ هزار درخواست پناهندگی در ماه اوت بوده است. اما از زمانی که مجارستان در مرز خود با کرواسی سیم خاردار کشید، تعداد درخواستهای پناهندگی از ۳۰۷۹۵ در ماه سپتامبر به ۹۴۰ تقاضا در در ماه اکتبر و نوامبر کاهش یافت.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، شورای اروپا و اداره نهادهای دموکراتیک و حقوق بشر در اعلامیه خود گفته اند: «از مجارستان می خواهیم از سیاستها و روشهایی که عدم بردباری و ترس و بیگانه هراسی نسبت به پناهجویان و مهاجران را تقویت می کند، دوری جوید. دولت مجارسان در ماه دسامبر تبلیغاتی را آغاز کرد که این افراد گریزان از جنگ و درگیری را به دلیل اعتقادات مذهبی و زادگاهشان جنایتکار و متجاوز و تروریست قلمداد می کند.»

از سوی دیگر آقای سیارتو گفت: «مجارستان واقعیت را بیان می کند. این کشور مثل قبل به تمام آوارگانی که نیاز دارند، کمک می کند. اما قادر نیست مثل گذشته پذیرای دهها و صدها هزار پناهجوی اقتصادی باشد. به علاوه ما هیچگاه نگفتیم که تمام پناهجوها تروریست هستند. اما موج غیرقابل کنترل پناهجویان خطر تروریسم برای اروپا را جدی تر کرده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

احمدی‌نژاد در بوداپست چه می‌کند؟ دولت مجارستان: سفر دانشگاهی است و به ما ربطی ندارد

واکنش اسرائیل به سفر احمدی‌نژاد به مجارستان؛ دانشگاه ملی بوداپست پاسخی به درخواست یورونیوز نداد