عدم بارش باران، هوای شهرهای ایتالیا را بحرانی کرده است

عدم بارش باران، هوای شهرهای ایتالیا را بحرانی کرده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عدم بارش باران طی ماههای اخیر در اکثر شهرهای ایتالیا و آلودگی هوا، شرایط جوی در این کشور را به مرحلۀ خطرناک رسانده است. سازمان هواشناسی این کشور نسبت

آگهی

عدم بارش باران طی ماههای اخیر در اکثر شهرهای ایتالیا و آلودگی هوا، شرایط جوی در این کشور را به مرحلۀ خطرناک رسانده است. سازمان هواشناسی این کشور نسبت به این وضعیت هشدار داده و تردد خودروها نیز در نخستین اقدام برای کاهش آلودگی هوا محدود شده است.

ماسیمیلیانو پاسکویی، هواشناس ضمن اشاره به پیش بینی زمستانی با درجه حرارت معتدل و بارش کم در اکثر شهرهای ایتالیا تاکید می کند این وضعیت ادامه خواهد یافت.

در حال حاضر در شهرهایی نظیر رم، میلان و تورین همزمان با محدودیت های اعلام شده برای تردد با اتومبیل های شخصی، بهای بلیط اتوبوس و مترو نیز به منظور تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل عمومی کاهش یافته است. مسئولان این شهرها بلیط روزانه را در حال حاضر با قیمت یک و نیم یورو عرضه می کنند.

ایتالیا یکی از آلوده ترین کشورهای اروپا از نظر شرایط جوی است و ذرات معلق ناشی از سوخت فسیلی اتومبیل ها یکی از منابع این آلودگی در این کشور محسوب می شود.

در گزارشی که اخیرا آژانس اروپایی محیط زیست منتشر کرده است، تعداد قربانیان آلودگی هوا و حوادث طبیعی در اروپا ۴۹۱ نفر عنوان شده که از این تعداد ۸۴.۴۰۰ مورد تنها در ایتالیا ثبت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد

احکام سنگین علیه شبکه مخوف مافیایی در ایتالیا؛ تقاضای ۵ هزار سال مجازات زندان برای ۳۰۰ متهم

پرسه‌زنی شبانه سلطان جنگل در حومه رم؛ فرار شیر از سیرک وحشت‌آفرین شد