Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رقابت نزدیک احزاب در انتخابات پارلمانی اسپانیا

رقابت نزدیک احزاب در انتخابات پارلمانی اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردم اسپانیا برای شرکت در انتخابات پارلمانی، روز یکشنبه به پای صندوق های رای می روند. این انتخابات به ویژه به دلیل افزایش محبوبیت احزاب جدید از

آگهی

مردم اسپانیا برای شرکت در انتخابات پارلمانی، روز یکشنبه به پای صندوق های رای می روند.

این انتخابات به ویژه به دلیل افزایش محبوبیت احزاب جدید از اهمیت زیادی برخوردار است. نظرسنجی ها نشان می دهد که به احتمال زیاد برای نخستین بار پس از پایان حکومت فرانکو در سال ۱۹۷۵، دو حزب سنتی قادر به کسب اکثریت کرسی ها نخواهند بود. در مقابل محبوبیت دو حزب پودموس و سیودادانوس روز به روز افزایش می یابد.

یکی از شهروندان اسپانیا با این موضوع می گوید: «واقعا نمی دانم چه اتفاقی خواهد افتاد و چه احزابی با هم ائتلاف می کنند.»

فرد دیگری می افزاید: «فکر می کنم حزب مردمی پیروز شود و سیودادانوس در رتبه دوم قرار بگیرید. به این ترتیب این دو حزب با هم ائتلاف می کنند و اوضاع همینطور که هست که باقی می ماند.»

در انتخابات سال ۲۰۱۱ میلادی حزب مردمی به رهبری ماریانو راخوی توانست با کسب ۴۵ درصد آرا اکثریت کرسی های پارلمان را به دست بیاورد. اما نظرسنجی ها نشان می دهد که محبوبیت این حزب راستگرا به شدت کاهش پیدا کرده و به نظر نمی رسد در این انتخابات بتواند بیش از ۳۰ درصد آرا را ازآن خود کند.

شرایط برای حزب کارگران سوسیالیست اسپانیا نیز به همین ترتیب است. این حزب در انتخابات قبلی رتبه دوم را کسب کرد اما به نظر می رسد در انتخابات روز یکشنبه حزب پدموس این جایگاه را ازآن خود کند.

مشکلات عدیده اقتصادی اسپانیا و ناتوانی احزاب سنتی اسپانیا در حل این مشکلات از جمله مهمترین دلایل کاهش محبوبیت این احزاب است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماریانو راخوی، نامزدی برای مقام خود

پدرو سانچز، مصمم به بازگرداندن قدرت سیاسی اسپانیا به احزاب چپ

آلبرت ریورا، زاده کاتالونیا و طرفدار اتحاد اسپانیا