پدرو سانچز، مصمم به بازگرداندن قدرت سیاسی اسپانیا به احزاب چپ

پدرو سانچز، مصمم به بازگرداندن قدرت سیاسی اسپانیا به احزاب چپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اگرچه پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا تجربه کمی در دنیای سیاست دارد اما جذابیت ظاهرش بخوبی توانسته است نظر رای دهندگان را بسویش جلب کند. یک

آگهی

اگرچه پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا تجربه کمی در دنیای سیاست دارد اما جذابیت ظاهرش بخوبی توانسته است نظر رای دهندگان را بسویش جلب کند.

یک سال از انتخاب او به رهبری سوسیالیتهای اسپانیا می گذرد و پیش از آن، او در مجامع عمومی اسپانیا شخصیتی تقریبا ناشناخته بود. آقای سانچز ۴۳ ساله مصمم است که چپهای اسپانیا را به قدرت برساند. او در تبلیغات انتخاباتی اعلام کرده است می خواهد کسی باشد که باعث بازنشستگی ماریانو راخوی می شود.

او روز ۱۴ دسامبر در مناظره تلویزیونی مقابل ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا بسیار صریح درباره اتهامات فساد او صحبت کرد. پدرو سانچز گفت: «اگر شما همچنان به عنوان نخست وزیر به کارتان ادامه دهید، هزینه ای که برای دموکراسی باید پرداخت شود بسیار خواهد بود زیرا نخست وزیر باید فرد شایسته ای باشد و آقای راخوی، شما چنین فردی نیستید.»

پدرو سانچز که پیش از این تنها سابقه فعالیت در شورای شهر و نمایندگی را داشته است، دو مربی بزرگ دارد. این دو مربی فیلیپه گونزالس، نخست وزیر سوسیالیست پیشین اسپانیا و ماتئو رنتزی، نخست وزیر کنونی ایتالیا هستند.

پدرو سانچز طرفدار ظهور یک نسل جدید در عرصه سیاست و در عین حال وحدت بر محور ارزشهای تاریخی چپهای اسپانیا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای اشتباه نماینده محافظه‌کار به طرح اصلاح قانون کار سوسیالیست‌ها در اسپانیا جنجالی شد

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است

همه چیز درباره ویزای دورکاری در اسپانیا؛ چرا طرح دولت مادرید چندان با استقبال مواجه نشد؟