افتتاح موزه قربانیان خشونت در پرو

افتتاح موزه قربانیان خشونت در پرو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه یادبود قربانیان مخاصمه داخلی پرو افتتاح شد. این موزه در شهر لیما، پایتخت پرو قرار دارد و در آن تصاویر و اشیای بجا مانده از قربانیان درگیری های

آگهی

موزه یادبود قربانیان مخاصمه داخلی پرو افتتاح شد. این موزه در شهر لیما، پایتخت پرو قرار دارد و در آن تصاویر و اشیای بجا مانده از قربانیان درگیری های خونین دهه نود میلادی این کشور میان ارتش و گروههای شبه نظامی به نمایش در آمده است.

آلانتا اومالا، رییس جمهوری پرو در مراسم افتتاح موزه گفت: «اینجا جایی است که باید ما را متحد کند. متحد شویم تا دیگر چنین اتفاقات تروریستی روی ندهد. باید همین جا نقطه پایانی بر گذشته بگذاریم. باید این موضوع را به یاد داشته باشیم تا تاریخ دوباره تکرار نشود.»

در جریان این خشونت ها نزدیک به هفتاد هزار نفر کشته و هزاران تن نیز آواره شدند. یکی از کسانی که پسرش کشته شده می گوید: «اینجا مکان مهمی برای گرامی داشت کسانی مانند پسر من است که در درگیری ها جان خود را از دست داده یا ناپدید شده اند.»

این درگیری ها میان ارتش پرو و گروههای شبه نظامی کمونیست و در راس آنها گروه “راه درخشان” روی داد و هنوز تعداد دقیق کشته شدگان آن مشخص نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رواج نبش قبر اجساد مومیایی در پرو؛ اعتقاد به فرازمینی بودن اجداد بشر ریشه در چه دارد؟

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری پرو؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد