Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

انتخابات اسپانیا: بازیگران جدید در برابر احزاب کهنه کار

انتخابات اسپانیا: بازیگران جدید در برابر احزاب کهنه کار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آرایش سیاسی احزاب در پارلمان اسپانیا چگونه خواهد بود؟ با توجه به شمار بالای افرادی که هنوز درباره رای خود تصمیم نگرفته اند، حدس زدن درباره نحوه تقسیم

آگهی

آرایش سیاسی احزاب در پارلمان اسپانیا چگونه خواهد بود؟ با توجه به شمار بالای افرادی که هنوز درباره رای خود تصمیم نگرفته اند، حدس زدن درباره نحوه تقسیم ۳۵۰ کرسی پارلمان دشوار است. اما درباره وقوع یک اتفاق می توان از همین حالا با اطمینان صحبت کرد: هیچ حزبی قادر به کسب اکثریت مطلق نخواهد بود.

از حزب محافظه کار «مردم» به رهبری ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، به عنوان پیروز احتمالی انتخابات نام می برند. اما نارضایتی مردم از عملکرد دولت در بهبود وضعیت اقتصادی و بهبود بازار کار، به قیمت از دست رفتن کرسیهای زیادی برای این حزب تمام می شود.

ماریانو راخوی، در مناظره داغ تلویزیونی اعلام کرد که به هیچ وجه یک ائتلاف فراگیر با حزب مخالف را همانند آن چه در آلمان رخ داد نمی پذیرد.

در این مناظره رهبر حزب مخالف دولت بارها او را به فساد اقتصادی و بی کفایتی متهم کرد.

نظرسنجیها نشان می دهد که به نظر می رسد پدرو سانچز، رهبر بزرگترین حزب مخالف دولت نتوانسته است رای دهندگان را قانع کند که او می تواند منجی اقتصاد اسپانیا باشد. زیرا خشم مردم از دولت کنونی و اتهامهای مطرح شده علیه حزب حاکم باعث نشده است که آنها بتوانند پیشتاز انتخابات شوند.

از دید بسیاری از مردم که از دو حزب اصلی ناامید شده اند، شاید راه سوم روی آوردن به احزاب کوچکتر باشد. حزب «سیودادانوس» بازیگر جدیدی در جبهه راستهای اسپانیاست.

در شرایطی که بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کردند که این حزب که احتمالا در مقام سوم قرار می گیرد با ائتلاف با یکی از دو حزب پیشتاز تعیین کننده دولت بعدی خواهد بود، آلبرت ریورا رهبر این حزب احتمال هرگونه ائتلافی با دو حزب اصلی را رد کرد.

کسب اکثریت آرا توسط این حزب بسیار بعید به نظر می رسد.

موج ظهور چپگرایان افراطی در اروپا به اسپانیا هم رسیده است. به همین دلیل حزب چپگرای «پودموس» یا «ما می توانیم» به رهبری پابلو ایگلسیاس، که هیچ کرسی در پارلمان ندارد، توانسته است بیشترین رشد را در نظرسنجیها از آن خود کند.

این حزب با استفاده از نارضایتی مردم از سیاستهای ریاضت اقتصادی، رای کسانی را که
که از بیکاری و کاهش دستمزد خشمگین هستند به خود جلب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماریانو راخوی، نامزدی برای مقام خود

پدرو سانچز، مصمم به بازگرداندن قدرت سیاسی اسپانیا به احزاب چپ

آلبرت ریورا، زاده کاتالونیا و طرفدار اتحاد اسپانیا