Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمایت مالی و سیاسی لهستان از اوکراین

حمایت مالی و سیاسی لهستان از اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس جمهوری لهستان در دیدار با رئیس جمهوری اوکراین در کی یف، حمایت مالی و سیاسی خود را از دولت اوکراین اعلام کرد. آندری دودا، رئیس جمهوری لهستان گفت

آگهی

رئیس جمهوری لهستان در دیدار با رئیس جمهوری اوکراین در کی یف، حمایت مالی و سیاسی خود را از دولت اوکراین اعلام کرد. آندری دودا، رئیس جمهوری لهستان گفت که از حضور اوکراین در نشست سال آینده ناتو حمایت می کند. دولت لهستان همچنین موافقت کرده است که به اوکراین تسهیلات اعتباری به ارزش یک میلیارد یورو اعطا کند.

لهستان، یکی از مهمترین متحدان اوکراین در اتحادیه اروپا محسوب می شود و دیدار رئیس جمهوری دو کشور در هفته ای صورت گرفته است که در آن قرار است رهبران اتحادیه، تصمیم مهمی درباره تحریمها علیه روسیه اتخاذ کنند.

اعضای اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه درباره تمدید یا عدم تمدید تحریمهای این اتحادیه علیه روسیه تصمیم بگیرند. نمایندگان این اتحادیه هفته گذشته درباره تمدید این تحریمها توافق کردند، اما ایتالیا خواهان بحث درباره این موضوع شد. کارشناسان پیش بینی می کنند که رهبران کشورهای اروپایی در نشست روز جمعه بار دیگر بر سر تمدید تحریمها توافق کنند.

پس از این که روسیه، منطقه کریمه را به خاک خود الحاق کرد، اتحادیه اروپا با وضع تحریمهای اقتصادی علیه مسکو تلاش کرد روسیه را تحت فشار قرار دهد. از طرفی، در چند هفته اخیر، کشورهای غربی و روسیه از ضرورت ائتلاف با یکدیگر علیه جنگ با داعش صحبت کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لهستان و لیتوانی مردان اوکراینی مشمول خدمت سربازی را به این کشور برمی‌گردانند

مرگ دست‌کم ۵ نفر در بمباران‌های آغاز سال نو در اوکراین؛ زلنسکی گفت نیروهای روسیه را «ویران» می‌کند

حملات روسیه به پایتخت و زیرساخت‌های بندری اوکراین؛هلند ۱۸ فروند جنگنده «اف-۱۶» به کی‌یف تحویل می‌دهد