حمایت مالی و سیاسی لهستان از اوکراین

حمایت مالی و سیاسی لهستان از اوکراین
نگارش از Euronews

رئیس جمهوری لهستان در دیدار با رئیس جمهوری اوکراین در کی یف، حمایت مالی و سیاسی خود را از دولت اوکراین اعلام کرد. آندری دودا، رئیس جمهوری لهستان گفت

رئیس جمهوری لهستان در دیدار با رئیس جمهوری اوکراین در کی یف، حمایت مالی و سیاسی خود را از دولت اوکراین اعلام کرد. آندری دودا، رئیس جمهوری لهستان گفت که از حضور اوکراین در نشست سال آینده ناتو حمایت می کند. دولت لهستان همچنین موافقت کرده است که به اوکراین تسهیلات اعتباری به ارزش یک میلیارد یورو اعطا کند.

لهستان، یکی از مهمترین متحدان اوکراین در اتحادیه اروپا محسوب می شود و دیدار رئیس جمهوری دو کشور در هفته ای صورت گرفته است که در آن قرار است رهبران اتحادیه، تصمیم مهمی درباره تحریمها علیه روسیه اتخاذ کنند.

اعضای اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه درباره تمدید یا عدم تمدید تحریمهای این اتحادیه علیه روسیه تصمیم بگیرند. نمایندگان این اتحادیه هفته گذشته درباره تمدید این تحریمها توافق کردند، اما ایتالیا خواهان بحث درباره این موضوع شد. کارشناسان پیش بینی می کنند که رهبران کشورهای اروپایی در نشست روز جمعه بار دیگر بر سر تمدید تحریمها توافق کنند.

پس از این که روسیه، منطقه کریمه را به خاک خود الحاق کرد، اتحادیه اروپا با وضع تحریمهای اقتصادی علیه مسکو تلاش کرد روسیه را تحت فشار قرار دهد. از طرفی، در چند هفته اخیر، کشورهای غربی و روسیه از ضرورت ائتلاف با یکدیگر علیه جنگ با داعش صحبت کرده اند.

مطالب مرتبط