Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تأکید آیت الله سیستانی بر حفظ تمامیت ارضی عراق در پی تحرکات ترکیه

تأکید آیت الله سیستانی بر حفظ تمامیت ارضی عراق در پی تحرکات ترکیه
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آیت الله علی سیستانی، مرجع شیعیان عراق، از مسئولان سیاسی بغداد خواست در برابر هر کسی که به تمامیت ارضی این کشور دست درازی می کند، تساهل نشان ندهند.

آگهی

وزارت دفاع عراق تصاویری از دیدار خالد عبیدی، وزیر دفاع این کشور با فریدون سینیرلی اوغلو، نماینده ویژه نخست وزیر ترکیه منتشر کرد. این دیدار روز جمعه در بغداد و به دنبال تصمیم آنکارا به افزایش حضور نظامی در منطقه مرزی بشیقه عراق انجام گرفت. دولت بغداد از ترکیه می خواهد هر چه سریع تر نیروهای خود را از مناطق نزدیک موصل در شمال عراق خارج کند. حیدر عبادی، نخست وزیر عراق از وزارت خارجه این کشور خواسته است تا به دلیل تحرکات اخیر ارتش ترکیه رسما از این کشور نزد شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کند.

از سوی دیگر سید احمد صافی نجفی، امام جمعه کربلا، در خطبه های نماز جمعه این شهر از قول آیت الله علی سیستانی، مرجع شیعیان عراق، از مسئولان سیاسی بغداد خواست در برابر هر کسی که به تمامیت ارضی این کشور دست درازی می کند، تساهل نشان ندهند.

به رغم اصرار عراق، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت نیروهای این کشور از نزدیکی شهر موصل که در کنترل گروه داعش است عقب نشینی نمی کنند.

احمد داود اوغلو، نخست وزیر ترکیه نیز گفت کشورش تصمیم گرفته است تا برای «ساماندهی» نیروهای نظامی خود در شمال عراق با مقامات بغداد گفتگو کند.

قرار است مقامات ترکیه، عراق و آمریکا روز بیست و یکم دسامبر در یک نشست سه جانبه در این زمینه گفتگو کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد