Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آخرین رایزنیها برای حصول توافق در اجلاس آب و هوا در پاریس و خوشبینی فابیوس

آخرین رایزنیها برای حصول توافق در اجلاس آب و هوا در پاریس و خوشبینی فابیوس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایندگان یکصد و نود و پنج کشور جهان در حال انجام آخرین تلاشهای خود برای دست یافتن به توافقی در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی در پاریس هستند

آگهی

نمایندگان یکصد و نود و پنج کشور جهان در حال انجام آخرین تلاشهای خود برای دست یافتن به توافقی در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی در پاریس هستند.

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه، با بیان این که توافق بسیار نزدیک است گفت: “ما یک توافق می خواهیم و به هدفمان بسیار نزدیک شده ایم. ما باید مسئولیت پذیری لازم را برای دستیابی به یک توافق جهانی در ساعات آینده نشان دهیم. زمان نتیجه گیری فرا رسیده است.”

اما حصول توافق همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

الیکس مازونی، مسئول انجمنی که 450 انجمن جهان در زمینه مقابله با تغییرات اقلیمی را نمایندگی می کند، با بیان این که می بایست دولتها را ملزم به بیان صریح مواضعشان کرد، گفت: “اگر آنها می خواهند مسئول شکست اجلاس پاریس باشند، امروز می بایست آنها را به وضوح بگویند. اگر با پاراگرافی مخالفند باید آن را بگویند و به آن واقعا متعهد شوند. این کار دولتها را مجبور خواهد کرد از این وضعیت خارج شده و وارد مذاکرات اصلی شوند.”

خبرنگار یورونیوز در پاریس هم در این باره می گوید: “این آخرین طرح توافق برای سازمانهای غیر دولتی، حاوی مطالب کلیدی مورد نظر جامعه مدنی است.اما این سازمانها اذعان دارند که مسائل اساسی همچنان بلاتکلیف هستند چون تصمیمات سیاسی نهایتا با رهبران کشورها خواهد بود.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

متن اولیه توافقنامه جامع نشست اقلیمی پاریس منتشر شد

نشست و هفته سرنوشت ساز در پاریس برای کنترل گرمایش زمین

آینده کره خاکی در گفتگو با کارشناسان