Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نشست و هفته سرنوشت ساز در پاریس برای کنترل گرمایش زمین

نشست و هفته سرنوشت ساز در پاریس برای کنترل گرمایش زمین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست تغییرات آب و هوایی پاریس موسوم به کُپ ۲۱(COP ۲۱) بیست و یکمین نشست سران در مورد تغییرات آب و هوایی روز دوشنبه وارد هفته نهایی و سرنوشت ساز خود

آگهی

نشست تغییرات آب و هوایی پاریس موسوم به کُپ ۲۱(COP ۲۱) بیست و یکمین نشست سران در مورد تغییرات آب و هوایی روز دوشنبه وارد هفته نهایی و سرنوشت ساز خود شد.

هدف اصلی این نشست کاهش ۲ درجه سانتیگرادی گرمایش کره زمین و جو آن است.

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه گفت:«ما در کُپ ۲۱(COP ۲۱) هفته امید را آغاز می کنیم. اهداف و الزامات آن شفافند. ما نیازمند توافق در خصوص تغییرات اقلیمی هستیم.»

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا هم به این نشست پیوسته تا اگر توافق جهانی حاصل شد، میراث کنترل گرمایش زمین نیز در کارنامه کاخ سفید و باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از قلم نیافتاده باشد.

نزدیک به ۲۰۰ کشور جهان در نشست جهانی پاریس شنبه گذشته بر سر پیش نویس سند نهایی مهار انتشار گازهای گلخانه ای به جو و کنترل گرمایش زمین توافق کردند.

اکنون و برغم اختلاف نظرها باید با برداشتن گام نهایی پیش نویس تهیه شده و تایید شده به یک توافقنامه معتبر بین المللی لازم الاجرا تبدیل شود.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد هم گفت:« تاثیر تصمیماتی که در اینجا در پاریس اتخاذ می کنید در طول اعصار انعکاس خواهد یافت. چشمان جهانیان به شما دوخته شده است.»

آرنولد شوارتزنگر، ستاره هالیوود و فرماندار سابق کالیفرنیا نیز از حاضران در این نشست و از حامیان انرژی های پاک و تجدیدپذیر است.

چندین مانع هنوز باقی است از جمله بودجه ای که باید تهیه و تعیین شود و همچنین موضوع نظارت و رصد میزان کاهش انتشار گازهای گلخانه ای که کشورها بدان ملزم خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه عواملی می توانند موفقیت کنفرانس محیط زیست پاریس را تضمین کنند؟

اعلام هشدار «وضعیت قرمز» در پایتخت چین

بومیان جهان در پاریس: مادر طبیعت را نجات بدهید