Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«برای محافظت از پناهجویان باید راهکارهای حقوقی مطمئنی داشت»

«برای محافظت از پناهجویان باید راهکارهای حقوقی مطمئنی داشت»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فعالان امور بشردوستانه در ژنو سوئیس جمع شده اند تا برای بهبود وضعیت پناهجویان و مهاجران چاره ای بیاندیشند. آنها حفاظت از پناهجویان را مهمتر از حفاظت

آگهی

فعالان امور بشردوستانه در ژنو سوئیس جمع شده اند تا برای بهبود وضعیت پناهجویان و مهاجران چاره ای بیاندیشند. آنها حفاظت از پناهجویان را مهمتر از حفاظت از مرزها می دانند.

کریس کومینز٬ خبرنگار یورو نیوز از محل این نشست گزارش می دهد: «سال ۲۰۱۵ از جنبه های انسان دوستانه٬ کشمکش ها٬ آب و هوا و بی ثباتی اقتصادی حامل تغییرات جدی ای بود و خطرات بسیاری به همراه داشت. در حالی که جنگ در سوریه و مساله پناهجویان ادامه دارد اینجا در ژنو سازمان های صلیب سرخ و هلال احمر در زمینه شیوه های رویارویی با واقعیت های جدید به بحث و گفتگو نشسته اند.»

بنا به گزارش سازمان جهانی صلیب سرخ چارچوب های حقوقی برای محافظت از مهاجران و پناهجویان باید جدی تر شود. الحاج آس سی٬ دبیر فدراسيون بين المللي جمعيت های صليب سرخ و هلال احمر گفت: «برای محافظت از مهاجران باید شیوه های حقوقی مطمئنی وجود داشته باشد. ما می دانیم گذرگاه های مرزی کجاست و چه زمانی آنها به مرزها می رسند. بر این اساس قبل از تاکید بر محافظت از مرزها باید بر محافظت از پناهجویان تاکید شود.»

فرانچسکو روکا٬ رئیس صلیب سرخ ایتالیا که از اوضاع ناخرسند است گفت: «من به هیج وجه راضی نیستم. برای این که می توانستیم زندگی بسیاری را نجات دهیم. ما از ابتدای بحران می دانستیم که آنها به کشورهای حوزه بالکان می رسند. ما و حتی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل طی بهار به دولت های منطقه نسبت به آنچه در تابستان پیش می آمد هشدار دادیم. دولتها می بایست جلوی آن را می گرفتند. حقیقتا ما ناراضی هستیم.»

با وجود نزدیک شدن فصل زمستان فعالان امور بشردوستانه پیش بینی می کنند که موج ورود پناهجویان از کشورهای بحران زده به اروپا ادامه خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استفاده از کپسول خودکشی 'بزودی' در سوئیس؛ وقتی دکمه را فشار دادید دیگر امکان تغییر تصمیم نیست

سیل و رانش زمین در پی بارش شدید باران در سوئیس

مأموریت دشوار در سوئیس برای فشار بر روسیه؛ آیا رهبران با پیشنهادهای اوکراین همراهی می‌کنند؟