Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لحظه شماری «زمین» برای کسب توافق در نشست تغییرات اقلیمی پاریس

لحظه شماری «زمین» برای کسب توافق در نشست تغییرات اقلیمی پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در نشست تغییرات اقلیمی پاریس موسوم به کوپ ۲۱، بسیاری از فعالان سیاسی و فعالان محیط زیست یکی از سالنهای این کنفرانس را اشغال کردند و به روشهای فعلی

آگهی

در نشست تغییرات اقلیمی پاریس موسوم به کوپ ۲۱، بسیاری از فعالان سیاسی و فعالان محیط زیست یکی از سالنهای این کنفرانس را اشغال کردند و به روشهای فعلی رهبران جهان برای مقابله با گرم شدن زمین در صد سال آینده اعتراض کردند. به گفته این فعالان تنها توافقی خوب و موثر خواهد بود که صاحبان صنایع و شرکتهایچ ند ملیتی که از عوامل اصلی گرم شدن و آلودگی هوا هستند کمی از منافع مالی خود کوتاه بیایند.

پاسکال کانفن از موسسه منابع جهانی می گوید: “تمامی نشانه ها خبر از کسب یک توافق می دهند اما باید همچنان به تصمیم گیران اصلی فشار وارد کرد. به همین دلیل هم ان جی او ها اهمیت دوچندانی دارند. همزمان نیاز به رهبرانی داریم که نه تنها به این کنفرانس از دور نیم نگاهی می کنند بلکه همانهایی که تلفنی در دسترس ان جی او ها باشند و از پیشرفت گفتگوها و رسیدن به توافق به ما خبر دهند. رهبرانی که می گویند باید به جلو برویم.”

پاریس میزبان بیست و یکمین نشستی محیط زیستی دو قرن اخیر است و بسیاری از فعالان متنفذ سیاسی از جمله نوامی کلاین معتقدند اگر “ ما شهروندان جهان روشهایمان را تغییر ندهیم گرم شدن و آلودگی زمین زندگی ما را تغییر خواهد داد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

متن اولیه توافقنامه جامع نشست اقلیمی پاریس منتشر شد

نشست و هفته سرنوشت ساز در پاریس برای کنترل گرمایش زمین

آینده کره خاکی در گفتگو با کارشناسان