Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مارین لوپن: نخبگان سیاسی فرانسه فرو می ریزند

مارین لوپن: نخبگان سیاسی فرانسه فرو می ریزند
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حزب راستگرای افراطی «جبهه ملی» مارین لوپن در دور اول انتخابات منطقه ای و در ۶ ناحیه از ۱۳ ناحیه فرانسه گوی سبقت را از حزب راست میانه «جمهوریخواهان» و

آگهی

حزب راستگرای افراطی «جبهه ملی» مارین لوپن در دور اول انتخابات منطقه ای و در ۶ ناحیه از ۱۳ ناحیه فرانسه گوی سبقت را از حزب راست میانه «جمهوریخواهان» و حزب حاکم «سوسیالیست» ربوده است.

خانم لوپن نتیجه این انتخابات را به مثابه دست رد زدن فرانسوی ها به سینه سیاستمداران قدیمی و سنتی کشورش می داند و می گوید نخبگان سیاسی فرانسه فرو می ریزند.

سوسیالیست ها برای از دور خارج کردن یاران خانم لوپن در دور دوم انتخابات با بیرون کشیدن نمایندگانشان از گردونه انتخابات در سه ناحیه، از هوادارنشان خواسته اند تا به نمایندگان جمهوریخواهان رای دهند.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه می گوید:«من مسئولیتم را می پذیرم. تفاوت بین نیکولا سارکوزی و من و حزب او و حزب سوسیالیست ما فاحش است. وقتی چهره ای ملی هستید مسئولیت خود را بر عهده می گیرید و اگر کشور را دوست دارید مردد نیستید. می روید سر اصل مطلب و از حامیان خود می خواهید تا به جمهوریخواهان رای دهند.»

نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری سابق و رهبر حزب راست میانه «جمهوریخواهان» که اتحاد با حزب حاکم سوسیالیست در دور دوم را با هدف مهار یاران راستگرای افراطی مارین لوپن رد کرده است می گوید:«من به تصمیم سوسیالیست ها احترام می گذارم. این انتخاب آنهاست و این تصمیم را بدون این که ما از آنها بخواهیم گرفته اند. با تصمیم شفاف آنان، ما فهرست کاندیداهای خود را همانگونه که هست حفظ می کنیم. معتقدم ما تنها حزبی هستیم که می توانیم در برابر جبهه ملی صف آرایی کنیم.»

آنچه باعث موفقیت راستگرایان افراطی جبهه ملی در انتخابات شده حملات مرگبار ۱۳ نوامبر پاریس است که ۱۳۰ کشته برجای گذاشت. نارضایتی فرانسوی ها از کارنامه اقتصادی دولت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری را نیز از دلایل اصلی قوت گرفتن حزب جبهه ملی در فرانسه است.

در دور اول انتخابات منطقه ای فرانسه حزب راستگرای افراطی جبهه ملی ۲۸ درصد، حزب جمهوریخواهان محافظه کار ۲۷ درصد و حزب سوسیالیست ۲۳.۵ درصد آرا را از آن خود کردند.

دور دوم انتخابات منطقه ای برای برگزیدن نمایندگان ۱۳ ناحیه فرانسه برای یک دوره شش ساله یکشنبه هفته آینده (۱۳ دسامبر) برگزار خواهد شد.

نمایندگان در انتخابات منطقه ای برای شوراهای نواحی فرانسه انتخاب می شوند، شوراهایی که در اموری همچون آموزش و اقتصاد از قدرت زیادی برای تصمیم گیری برخوردار هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جبهه ملی فرانسه، میراث پدر برای دختر

جبهه ملی فرانسه مصمم به پیرزی در مناطق بیشتر در دومین دور انتخابات منطقه ای است

بازتاب پیروزی راستگرایان افراطی فرانسه در انتخابات منطقه ای