جو بایدن در اوکراین: آمریکا تلاش روسیه برای الحاق کریمه را هرگز به رسمیت نخواهد شناخت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جو بایدن در اوکراین: آمریکا تلاش روسیه برای الحاق کریمه را هرگز به رسمیت نخواهد شناخت

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا در دومین روز سفر خود به اوکراین در پارلمان این کشور در کی یف، پایتخت سخنرانی کرد.

آقای بایدن در خصوص جدا کردن شبه جزیره کریمه اوکراین از خاک این کشور توسط روسیه و ضمیمه آن گفت: «روسیه امروز قلمرو تحت حاکمیت اوکراین را در اشغال خود دارد. اجازه دهید با صراحت تمام بگویم ایالات متحده آمریکا تلاش روسیه برای الحاق کریمه را هرگز به رسمیت نمی شناسد و نخواهد شناخت.»

جو بایدن روز با اعلام خبر کمک مالی ۱۹۰ میلیون دلاری واشنگتن به اوکراین راه پیش روی این کشور در تحقق اصلاحات را راهی دشوار می خواند.

آقای بایدن روز سه شنبه در جمع نمایندگان پارلمان از لزوم مبارزه با فساد در اوکراین بعنوان نبرد دیگر این کشور نام برد و گفت:«شما جبهه ای دیگر نیز دارید. نبردی تاریخی علیه فساد. اوکراین نباید اجازه دهد تا مردم آن بار دیگر امیدشان را ببازند.»

آنا هوپکو، نماینده مستقل در پارلمان گفت:«اشاره بایدن به اولیگارشی و اقلیت اندکی است که از نظام قضایی سودجویی می کنند، مالیات نمی پردازند و همچنین افراد فاسد در دولت و اینجا در پارلمان که بجای منافع کشور به منافع خود می اندیشند.»

یولیا تیموشنکو، نخست وزیر سابق و رهبر «حزب میهن» اوکراین هم گفت:«آمریکا جدایی کریمه از اوکراین را نخواهد پذیرفت. این مهمترین قسمت سخنان بایدن برای ما بود و معتقد و امیدواریم که در آینده نزدیک کریمه به اوکراین بازگردانده شود.»

خبرنگار یورونیوز از کی یف می گوید:«آمریکا در مقابل روسیه از اوکراین حمایت می کند اما در مقابل از این کشور می خواهد تا در مبارزه علیه فساد تلاش بیشتری از خود نشان دهد.»