Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعلام نامزدی جو بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا

اعلام نامزدی جو بایدن برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا
Copyright REUTERS/Joshua Roberts
Copyright REUTERS/Joshua Roberts
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ و متحدانش که آقای بایدن را تا این لحظه اصلی‌ترین رقیب خود می‌دانند، در تلاشند تا موقعیت او را تضعیف کنند. آقای بایدن در مقابل رقبا، بر سوابق سیاسی و تجربه‌هایش در عرصه سیاسی و اجرایی، همچنین سابقۀ طولانی فعالیتش در سنای آمریکا تاکید دارد.

آگهی

جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهوری آمریکا در دوران زمامداری باراک اوباما، روز پنج‌شنبه بطور رسمی نامزدی خود را از حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد.

او در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، از رای دهندگان خواست که در انتخابات سال ۲۰۲۰ دست رد به سینه دونالد ترامپ و سیاستهایش بزنند.   

او همچنین از رای دهندگان طبقۀ کارگر آمریکا که به علت نارضایتی‌، در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی از حزب دموکرات روی گردانده بودند خواست که در دیدگاههایشان تجدیدنظر کنند.

انتظار می‌رود آقای بایدن ۷۶ ساله اولین سخنرانی عمومی خود را دوشنبۀ آینده در شهر پیتسبرگ ایراد کند.

اعلام نامزدی او پرسش‌هایی را در میان آمریکایی‌ها مطرح کرد. از جمله اینکه آیا او برای حزب دموکرات که به دنبال یافتن چهره‌های تازه و دارای ایده‌های بدیع برای جلب آرای بیشتر است، نامزدی با افکاری بیش از حد قدیمی و بیش از حد میانه‌رو محسوب نمی‌شود؟ با این وجود نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که آقای بایدن در میان ۲۰ نامزد دموکراتی که تا کنون برای رقابت با دونالد ترامپ اعلام آمادگی کرده‌اند، بخت بالاتری دارد.

دونالد ترامپ و متحدانش که آقای بایدن را تا این لحظه اصلی‌ترین رقیب خود می‌دانند، در تلاشند تا موقعیت او را تا جای امکان تضعیف کنند اما آقای بایدن مصمم به پیش رفتن است و در مقابل انتقادات رقبا، بر سوابق سیاسی و تجربه‌هایش در عرصۀ سیاسی و اجرایی، همچنین سابقۀ طولانی فعالیتش در سنای آمریکا بویژه در کمیتۀ سیاست خارجی تاکید می‌کند.

دونالد ترامپ پیش از این بارها به جو بایدن تاخته و حتی او را «جو بایدن دیوانه» خوانده است. آقای بایدن نیز بارها از دونالد ترامپ وسیاستهایش به تندی انتقاد کرده است؛ بطور مثال او سال گذشته گفت که اگر با ترامپ در یک مدرسه بودند و شیوۀ حرف زدن دونالد ترامپ درباره زنان را می‌شنید، او را تا حد مرگ کتک می‌زد.

آقای بایدن نیز از سوی دو زن به دلیل رفتار ناشایست با زنان متهم شده است. او در واکنش، ضمن عذرخواهی اعلام کرد که استانداردهای رفتار شخصی خود را در پی تحولات ناشی از جنبش #MeToo اصلاح کرده و ارتقاء بخشیده است.

در واکنش به انتشار خبر نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی، دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «جو خواب آلود، به این مسابقه خوش آمدی. من تنها امیدوارم که باهوش باشی، چیزی که مدتهاست درباره آن شک دارم، تا در انتخابات درون حزبی به موفقیت برسی. تو باید با مردمی روبرو شوی که ایده‌هایی بسیار مخرب و دمدمی دارند. اما اگر بتوانی در اولین مرحله به موفقیت برسی آنگاه تو را در خط شروع خواهم دید.»

بیشتر بخوانید:

نامزدهای احتمالی دموکرات‌ها برای رقابت با ترامپ در سال ۲۰۲۰ چه کسانی هستند؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوباما عالی ترین نشان ملی آمریکا را به گردن جو بایدن آویخت

جو بایدن در اوکراین: آمریکا تلاش روسیه برای الحاق کریمه را هرگز به رسمیت نخواهد شناخت

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»