Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس پلیس فتا: بازداشت ۵۳ گرداننده سایت‌های داعش در ایران

رئیس پلیس فتا: بازداشت ۵۳ گرداننده سایت‌های داعش در ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رییس پلیس فتای نیروی انتظامی ایران، از شناسایی و حذف ١٣٢ سایت منتسب به داعش خبر داد و گفت ٥٣ نفر در این رابطه بازداشت شده اند.

کمال هادیانفر٬ رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت: در یک‌سال و هشت ماه گذشته، ۲۸۵ سایت حامی داعش شناسایی شدند که از این تعداد، ۱۸۰ مورد مربوط به خارج از کشور و ۳۴ مورد نیز غیرفعال شده بود.

وی افزود که در ۸ ماهه امسال نیز ۱۳۲ سایت حامی داعش که از «اقدامات تروریستی در حاشیه مرز حمایت می‌کردند» شناسایی شدند.

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی همچنین گفت که ۵۳ نفر از گردانندگان سایت‌های حامی گروه داعش در ایران بازداشت شده اند.

آقای هادیانفر بدون اشاره به زمان دستگیری این عده گفت: برخی از آنان که از روی ناآگاهی اقدام به این کار کرده بودند با سپردن تعهد آزاد شده‌اند، اما کسانی که به جرم خود اقرار داشتند، بازداشت شدند.

وی افزود که بیشتر این افراد در استان‌های مرزی کشور بودند.

در سال های اخیر مقامات ارشد ایران بارها از شناسایی و بازداشت عناصر مربوط به گروه داعش خبر داده اند، اما جزییات این بازداشت ها را منتشر نکرده اند.

آبان ماه سال جاری محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران گفت که هسته‌ها و تیم‌های مرتبط با داعش در ایران یکی پس از دیگری به صورت کامل شناسایی می شوند و نفرات آنان زیر ضربه قرار می گیرند.

آقای علوی در این رابطه گفته بود: عناصر تکفیری قصد مسموم کردن غذای یکی از هیئت‌های بزرگ تهران را داشتند که امکان تحقق این توطئه را پیدا نکردند. همچنین این گروه های تروریستی، برنامه سرقت مسلحانه در تهران و انفجار بمب در قم در حرم حضرت معصومه را تدارک دیده بودند که در این راه موفق نشدند.

وزیر اطلاعات ایران سال گذشته نیز با اشاره به دستگیری ۱۳۰ نفر از عوامل گروه‌های داعش از کشف دو جلیقه انفجاری خبر داده بود که به گفته او برای انفجار در روز قدس در دو استان کشور تهیه شده بود.

پیش از آن نیز رسانه‌های ایران در روز ۲۳ خرداد ۹۳ از بازداشت ۳۰ نفر از عوامل گروه داعش ظرف مدت یک ماه خبر داده بودند.

فرمانده سپاه نبی اکرم کرمانشاه نیز گفته بود تیم‌های بسیاری از گروه داعش که از دو سال پیش در این استان فعال بودند، توسط سپاه و وزارت اطلاعات دستگیر شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام

رویترز با استناد به تصاویر ماهواره‌ای: ایران در حال توسعه تولیدات موشکی است