سیل در بریتانیا برق دهها هزار خانه را قطع کرده است

سیل در بریتانیا برق دهها هزار خانه را قطع کرده است
نگارش از Euronews

طوفان دزموند که از روز شنبه در انگلستان وزیدن گرفته، باران های سیل آسا را به دنبال داشته است. در نتیجۀ این سیل که مناطقی از شمال غربی این کشور را در

طوفان دزموند که از روز شنبه در انگلستان وزیدن گرفته، باران های سیل آسا را به دنبال داشته است. در نتیجۀ این سیل که مناطقی از شمال غربی این کشور را در برگرفته، بیش از ۶۰ هزار منزل مسکونی از برق محروم شده اند و یک نفر نیز جان خود را از دست داده است.

امدادرسانان با استفاده از قایق های بادی سعی می کنند افراد گرفتار شده در سیلاب را به مکان امن انتقال بدهند. نزدیک به ۳۵۰ نیروی نظامی نیز برای تسریع در روند این کمک رسانی ها به ناوگان آتش نشانی پیوسته اند.

شهرهای کامبریا در شمال غربی بریتانیا بیش از دیگر نقاط این کشور از بارش های شدید و سیل خسارت دیده است. بیش از ۱۰۰۰ نفر از خانه های خود به مناطق دیگر انتقال داده شده اند.

یکی از شهروندانی که با کمک نیروهای امداد از منزل خود منتقل شده، می گوید: «آب همینطور از کف خانه بالا می آمد و وضعیت هم خیلی ترسناک بود.»

در برخی نقاط، ارتفاع آب به بیش از دو متر رسیده و مردم در انتظار کمک رسانی به طبقات فوقانی منازل خود پناه برده اند.

قرار است روز دوشنبه کمیتۀ دولت برای مواقع اضطراری که با نام «کبری» مشهور است، نشست فوق العاده را برگزار کند.

همزمان، روز یکشنبه سازمان هواشناسی بریتانیا اعلام کرد بارش باران طی روزهای آینده افزایش خواهد داشت و نسبت به گسترش سیل به بیش از ۱۳۰ منطقۀ این کشور هشدار داد.

مطالب مرتبط