رای "منفی" دانمارکی ها به اعمال قوانین بیشتر اتحادیه اروپا

رای "منفی" دانمارکی ها به اعمال قوانین بیشتر اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمارش ۸۰ درصد از آرای همه پرسی روز پنجشنبه دانمارک نشان می دهد که بیش از ۵۳ درصد از رای دهندگان مخالف اعمال قوانین بیشتر اتحادیه اروپا در کشورشان

آگهی

شمارش ۸۰ درصد از آرای همه پرسی روز پنجشنبه دانمارک نشان می دهد که بیش از ۵۳ درصد از رای دهندگان مخالف اعمال قوانین بیشتر اتحادیه اروپا در کشورشان هستند.

این همه پرسی برای همکاری بیشتر دانمارک در جهت اعمال قوانین جدید کنترل مرزی، سهمیه بندی برای پذیرش پناهجویان و همکاری با نیروهای پلیس اتحادیه اروپا برگزارشد.

دولت و برخی احزاب دانمارک از مردم خواسته بودند تا به پارلمان اجازه دهند تا برخی قوانین اتحادیه اروپا و نیز برخی موارد در زمینه دستگاه قضایی که اجازه می دهد کشور در حوزه یوروپل باقی بماند را تصویب کنند.

دولت دانمارک معتقد است، این کشور باید قوانین اتحادیه اروپا را در زمینه قضایی و همکاری با پلیس اروپا بپذیرد، اما حزب مردم دانمارک که دومین حزب بزرگ در پارلمان این کشور است، با پذیرش قوانین قضایی اتحادیه اروپا مخالف است.

اتحادیه اروپا هدف از این اقدام را گسترش امکانات پلیس اروپا و دانمارک در مقابله با تروریستهایی خوانده که ممکن است در میان گروههای پناهجو وارد کشورهای اروپایی شوند.

دانمارک در ماه فوریه گذشته دو حمله تروریستی را پشت سر گذاشت. حمله به کنیسه یهودیان در شهر کپنهاگ که یک کشته برجا گذاشت و حمله به نشست آزادی بیان با حضور یکی از کارتونیستهای این کشور که تصویر پیامبر مسلمانان را کشیده بود. در این حمله نیز یک نفر کشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آن چه همه باید در مورد همه پرسی دانمارک بدانند

پادشاه آینده دانمارک پس از کناره گیری غیرمنتظره ملکه مارگرته کیست؟

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد