هزاران نفر در لندن در اعتراض به طرح دولت بریتانیا تظاهرات کردند

هزاران نفر در لندن در اعتراض به طرح دولت بریتانیا تظاهرات کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر در لندن روز سه شنبه در یک راهپیمایی اعتراضی از دولت این کشور خواستند از مشارکت در حملات هوایی علیه داعش در سوریه اجتناب کند. تظاهرات

آگهی

هزاران نفر در لندن روز سه شنبه در یک راهپیمایی اعتراضی از دولت این کشور خواستند از مشارکت در حملات هوایی علیه داعش در سوریه اجتناب کند. تظاهرات کنندگان می گویند مردم بی گناه قربانی این حملات هستند.

این راهپیمایی که به دعوت سازمان غیردولتی «جنگ را متوقف کنید» برگزار شده بود. تظاهرات کنندگان این راهپیمایی را که از نزدیکی پارلمان بریتانیا آغاز کرده بودند تا مقابل مقر احزاب کارگر و محافظه کار ادامه دادند.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی می گوید :«ما به آنها به عنوان مردم نگاه نمی کنیم بلکه آنجا را کشوری می دانیم که به پناهگاه داعش تبدیل شده است اما اینطور نیست. آنجا مردم و کودکان بی گناهی هستند که کشته می شوند.»

معترض دیگری نیز می گوید: «نمی توان عقیده ها را بمباران کرد، در واقع هیچ بحثی در این باره وجود ندارد. برای من کاملا مشخص است؛ ما نمی توانیم سوریه را بمباران کنیم.»

مجلس بریتانیا قرار است روز چهارشنبه به طرح دولت این کشور برای مشارکت در حملات هوایی علیه داعش در سوریه رای بدهد. بریتانیا در حال حاضر در ائتلاف هوایی سرکوب داعش در عراق حضور دارد و دیوید کامرون، نخست وزیر این کشور امیدوار است موافقت مجلس برای گسترش این مشارکت از عراق به سوریه در کنار آمریکا و فرانسه را به دست آورد.

روز شنبه گذشته نیز نزدیک به ۵۰۰۰ نفر در لندن علیه این طرح دولت بریتانیا راهپیمایی کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجلس بریتانیا مشارکت نظامی در سوریه را به رای می گذارد

رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد