هزاران نفر در لندن در اعتراض به طرح دولت بریتانیا تظاهرات کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هزاران نفر در لندن در اعتراض به طرح دولت بریتانیا تظاهرات کردند

هزاران نفر در لندن روز سه شنبه در یک راهپیمایی اعتراضی از دولت این کشور خواستند از مشارکت در حملات هوایی علیه داعش در سوریه اجتناب کند. تظاهرات کنندگان می گویند مردم بی گناه قربانی این حملات هستند.

این راهپیمایی که به دعوت سازمان غیردولتی «جنگ را متوقف کنید» برگزار شده بود. تظاهرات کنندگان این راهپیمایی را که از نزدیکی پارلمان بریتانیا آغاز کرده بودند تا مقابل مقر احزاب کارگر و محافظه کار ادامه دادند.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی می گوید :«ما به آنها به عنوان مردم نگاه نمی کنیم بلکه آنجا را کشوری می دانیم که به پناهگاه داعش تبدیل شده است اما اینطور نیست. آنجا مردم و کودکان بی گناهی هستند که کشته می شوند.»

معترض دیگری نیز می گوید: «نمی توان عقیده ها را بمباران کرد، در واقع هیچ بحثی در این باره وجود ندارد. برای من کاملا مشخص است؛ ما نمی توانیم سوریه را بمباران کنیم.»

مجلس بریتانیا قرار است روز چهارشنبه به طرح دولت این کشور برای مشارکت در حملات هوایی علیه داعش در سوریه رای بدهد. بریتانیا در حال حاضر در ائتلاف هوایی سرکوب داعش در عراق حضور دارد و دیوید کامرون، نخست وزیر این کشور امیدوار است موافقت مجلس برای گسترش این مشارکت از عراق به سوریه در کنار آمریکا و فرانسه را به دست آورد.

روز شنبه گذشته نیز نزدیک به ۵۰۰۰ نفر در لندن علیه این طرح دولت بریتانیا راهپیمایی کردند.