Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گرمایش زمین سالانه ۲۵۰ هزار قربانی خواهد گرفت

گرمایش زمین سالانه ۲۵۰ هزار قربانی خواهد گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه رهبران ۱۵۰ کشور جهان در پاریس گردهم آمده اند تا برای افزایش دمای زمین چاره ای پیدا کنند، سازمان جهانی بهداشت از افزایش مرگ و میر بر اثر

آگهی

در حالیکه رهبران ۱۵۰ کشور جهان در پاریس گردهم آمده اند تا برای افزایش دمای زمین چاره ای پیدا کنند، سازمان جهانی بهداشت از افزایش مرگ و میر بر اثر تغییرات آب و هوا و تبعات ناشی از آن خبر می دهد.

بر اساس گزارشی که این سازمان منتشر کرده، در صورتیکه دمای زمین کاهش پیدا نکند تا سال ۲۰۳۰ به طور میانگین همه ساله ۲۵۰ هزار نفر در اثر بیماری های ناشی از آن جان خود را از دست خواهند داد.

دیارمیر کامبل لندروم، رئیس تیم تغییرات اقلیمی و سلامتی این سازمان می گوید: « بهداشت و سلامتی در مرکز توافقات مرتبط با تغییرات آب و هوا قرار دارد. این مساله یکی از سه انگیزۀ نگارش اولین پیمان در این رابطه بود که در سال ۱۹۹۲ [در ریودوژانیرو] به امضا رسید. دلیل اینکه تاثیرات تغییرات اقلیمی به روی بهداشت و سلامتی به دغدغۀ مهمی برای ما تبدیل شده این است که بخش عظیمی از مشکلات سلامتی که با آنها درگیریم ناشی از تغییرات آب و هوا و شرایط جوی است.»

آب شدن یخچال ها در اثر گرمایش زمین و بالا رفتن سطح آب دریاها نه تنها موجب به هم خوردن شرایط زیست محیطی در دو قطب شمال و جنوب شده بلکه طوفان ها و سیلاب های زیادی را نیز در پی داشته است. امری که علاوه بر تخریب و رانش زمین های کشاورزی، موجب شیوع بیماری های مختلفی از جمله مالاریا و وبا را بر اثر آلودگی آب آشامیدنی در مناطقی مانند آفریقا شده است.

به این موضوع باید از بین رفتن جنگل ها بر اثر حفاری های شرکت های نفتی در مناطقی مانند آمازون را نیز افزود. جنگل های آمازون به ریۀ زمین شهرت دارد و در عمل اکوسیستمی و همچنین مرطوب نگه داشتن دمای زمین نقش مهمی ایفا می کند.

تخریب این جنگل ها از عوامل اصلی خشکسالی در برخی از مناطق جهان اعلام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باراک اوباما خواهان «تعهدات الزام آور» در زمینه تغییرات اقلیمی شد

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است

موتورسیکلتی که رئیس جمهوری پیشین فرانسه با آن پنهانی به دیدار معشوقه‌اش می‌رفت، به حراج گذاشته شد