Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناوچه «کوربت» برای اقدام علیه داعش به ناو «شارل دو گل» می پیوندد

ناوچه «کوربت» برای اقدام علیه داعش به ناو «شارل دو گل» می پیوندد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ناوچه «کوربت» نیروی دریایی فرانسه، فعالانه در دریای مدیترانه مشغول مبارزه با قاچاقچیان انسان است. این ناوچه با دویست نیرو و مجهز به هلیکوپتر آماده

آگهی

ناوچه «کوربت» نیروی دریایی فرانسه، فعالانه در دریای مدیترانه مشغول مبارزه با قاچاقچیان انسان است. این ناوچه با دویست نیرو و مجهز به هلیکوپتر آماده اقدام در شرایط اضطراری است. عمده هدف آنها در این ماموریت، ردگیری قایقهای مشکوک است.

در ساعات اولیه بامداد، سه قایق در آبهای لیبی توجه نیروهای حاضر در عرشه این کشتی جنگی را به خود جلب کرد. پرواز هلیکوپتر در نزدیکی یکی از قایقها باعث شد که قاچاقچیان به سرعت قایق را ترک کنند و به سمت لیبی بروند. سیصد مهاجر این قایق ها توسط نیروی دریایی ایتالیا منتقل می شوند و سپس اعضای نیروی دریایی فرانسه جستجو را در قایقها آغاز می کنند.

یکی از اعضای نیروی دریایی فرانسه می گوید: «ما به دنبال تلفن های همراه و یا دفترچه های یادداشتی هستیم که ممکن است چیزی در آنها نوشته شده باشد. همچنین به دنبال یافتن داروهای احتمالی، تا بدانیم آیا بیماریهای مختلفی به عنوان مثال در این قایق وجود داشته است یا خیر.»

با پایان جستجوها، قایقها نابود می شوند. ملوانان ناوچه کوربت همواره در حالت آماده باش هستند.

یکی از ملوانان می گوید: «همواره این خطر وجود دارد که تروریستها درصدد حمله به ما باشند. مثلا با مواد منفجره و یا با پرتاب راکت.»

این ناوچه در سال ۲۰۰۸ میلادی نیز در عملیات علیه دزدان دریایی در شاخ آفریقا نیز حضور داشت و اکنون پس از دو ماه فعالیت و گشت زنی در دریای مدیترانه، کوربت به ناو هواپیما بر شارل دو گل فرانسه در شرق دریای مدیترانه می پیوندد. هدف اصلی این کشتی های جنگی، اقدام علیه نیروهای داعش در سوریه و عراق است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انهدام مهمات و اژدرهای ناو نروژی

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟