وعده فرانسه برای کمک به گسترش برق رسانی در آفریقا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وعده فرانسه برای کمک به گسترش برق رسانی در آفریقا

جرمی ویلکس، گزارشگر یورونیوز از پاریس می گوید: «نمایندگان ۱۹۵ کشور جهان به اینجا آمده اند تا تصمیم بگیرند: تصمیمهایی که نسبت به آن مسئولیت دارند و مشخص می کند که چه کسی باید هزینه چه چیزی را بپردازد. آنها می دانند که به محض این که از کنفرانس به کشورهایشان بروند باید مسئولیتهایی را که پذیرفته اند در آنجا توجیه کنند. بنابراین باید به دنبال چیزی باشند که هم برای شرایط اقلیمی جهان مفید است و هم برای اقتصادشان به کار بیاید.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در نشستی با رهبران دوازده کشور آفریقایی از جمله نمایندگان نیجر، چاد و مصر دیدار کرد. آقای اولاند وعده داد که کشورش در زمینه انرژیهای نو در قاره آفریقا دو میلیارد یورو سرمایه گذاری خواهد کرد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت: «بخش بزرگی از تلاشهای ما به آفریقا سود می رساند. بخصوص در زمینه برق رسانی به این قاره که باعث می شود آنها تا سال ۲۰۲۰ منتظر نمانند. من می خواهم اعلام کنم که فرانسه از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی شش میلیارد یورو به پروژه های مربوط به آفریقا اختصاص خواهد داد.»

در بخش عمده ای از قاره آفریقا، بخصوص در قسمتهای جنوبی آن بسیاری از مردم از دسترسی به الکتریسیته محروم هستند.

متوسط دسترسی به الکتریسیته در قاره آفریقا حدود ۲۴ درصد است. در حالی که این رقم در کشورهای در حال توسعه حدود ۴۰ درصد است.