Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

وعده فرانسه برای کمک به گسترش برق رسانی در آفریقا

وعده فرانسه برای کمک به گسترش برق رسانی در آفریقا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جرمی ویلکس، گزارشگر یورونیوز از پاریس می گوید: «نمایندگان ۱۹۵ کشور جهان به اینجا آمده اند تا تصمیم بگیرند: تصمیمهایی که نسبت به آن مسئولیت دارند و

آگهی

جرمی ویلکس، گزارشگر یورونیوز از پاریس می گوید: «نمایندگان ۱۹۵ کشور جهان به اینجا آمده اند تا تصمیم بگیرند: تصمیمهایی که نسبت به آن مسئولیت دارند و مشخص می کند که چه کسی باید هزینه چه چیزی را بپردازد. آنها می دانند که به محض این که از کنفرانس به کشورهایشان بروند باید مسئولیتهایی را که پذیرفته اند در آنجا توجیه کنند. بنابراین باید به دنبال چیزی باشند که هم برای شرایط اقلیمی جهان مفید است و هم برای اقتصادشان به کار بیاید.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در نشستی با رهبران دوازده کشور آفریقایی از جمله نمایندگان نیجر، چاد و مصر دیدار کرد. آقای اولاند وعده داد که کشورش در زمینه انرژیهای نو در قاره آفریقا دو میلیارد یورو سرمایه گذاری خواهد کرد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت: «بخش بزرگی از تلاشهای ما به آفریقا سود می رساند. بخصوص در زمینه برق رسانی به این قاره که باعث می شود آنها تا سال ۲۰۲۰ منتظر نمانند. من می خواهم اعلام کنم که فرانسه از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی شش میلیارد یورو به پروژه های مربوط به آفریقا اختصاص خواهد داد.»

در بخش عمده ای از قاره آفریقا، بخصوص در قسمتهای جنوبی آن بسیاری از مردم از دسترسی به الکتریسیته محروم هستند.

متوسط دسترسی به الکتریسیته در قاره آفریقا حدود ۲۴ درصد است. در حالی که این رقم در کشورهای در حال توسعه حدود ۴۰ درصد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه وسیع بیل گیتس برای گسترش انرژیهای غیرآلاینده

گفتگو با رئیس بانک جهانی در ارتباط با تغییرات آب و هوا

کنفرانس تغییرات اقلیمی: چالش توسعه اقتصادی همراه با حفظ محیط زیست