Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آسیب پذیری آفریقا در کانون گفتگوهای کنفرانس پاریس

آسیب پذیری آفریقا در کانون گفتگوهای کنفرانس پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قاره آفریقا، محور اصلی گفتگوهای روز دوم کنفرانس جهانی پاریس بود. دلامینی زوما، رییس کمیسیون اتحادیه آفریقا، فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه و

آگهی

قاره آفریقا، محور اصلی گفتگوهای روز دوم کنفرانس جهانی پاریس بود. دلامینی زوما، رییس کمیسیون اتحادیه آفریقا، فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه و بانکی مون، دبیرکل سازمان ملل از جمله سخنرانان اجلاسی بودند که عبدالفتاح سیسی، رییس جمهوری مصر ریاست آنرا را بر عهده داشت.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در مورد آسیب پذیری آفریقا گفت: «آفریقا در برابر تغییرات آب و هوایی آسیب پذیر است. اقتصاد اکثر کشورهای این قاره به منابع طبیعی وابسته است؛ منابعی که به شدت تحت تاثیر آب و هوا هستند. حاصلخیزی زمینهای کشاورزی ارتباط مستقیمی با میزان بارش دارد. بنابراین وقفه در تامین مواد غذایی و کشاورزی و آب آشامیدنی نه تنها اقتصاد، که ثبات سیاسی را نیز در این قاره تهدید می کند.»

قاره سیاه را باید یکی از قربانیان اصلی تغییرات آب و هوایی دانست. خشکسالی و بالا آمدن سطح دریاها تنها دو نمونه مشهود از تاثیرات برجسته این پدیده در آفریقا هستند. مشکلاتی عمده که اگر در سطح کلان برای آنها چاره ای اندیشیده نشود، مردم بیشتری را در این قاره در فقر مطلق فرو خواهد برد.

تامین منابع مالی لازم برای برچیدن این مشکلات، چالشی است که آفریقا به تنهایی از عهده آن برنمی آید. از این روست که نهادهای بین المللی از جمله بانک جهانی و همینطور کشورهای توسعه یافته متعهد شده اند آفریقایی ها را در این مسیر پرفراز و نشیب تنها نگذارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه وسیع بیل گیتس برای گسترش انرژیهای غیرآلاینده

گفتگو با رئیس بانک جهانی در ارتباط با تغییرات آب و هوا

کنفرانس تغییرات اقلیمی: چالش توسعه اقتصادی همراه با حفظ محیط زیست