Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

آغاز نشست جهانی تغییرات آب و هوایی پاریس با محکومیت تروریسم

آغاز نشست جهانی تغییرات آب و هوایی پاریس با محکومیت تروریسم
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک دقیقه سکوت برای قربانیان حملات تروریستی اخیر در پاریس؛ این نقطه آغاز نشست سران جهان در شهر کوچک لوبورژه در شمال پاریس برای گفتگو در مورد تغییرات

آگهی

یک دقیقه سکوت برای قربانیان حملات تروریستی اخیر در پاریس؛ این نقطه آغاز نشست سران جهان در شهر کوچک لوبورژه در شمال پاریس برای گفتگو در مورد تغییرات آب و هوایی بود، نشستی که برخی کارشناسان آن را آخرین اقبال برای کاهش اثرات تغییرات جوی در زمین می دانند.

در آئین گشایش این نشست، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد با محکوم کردن اعمال تروریستی، گفت هیچ دلیلی برای توجیه اتفاقاتی که در روزهای اخیر در پاریس، بیروت، بغداد یا باماکو روی داد، وجود ندارد.

در نشست تغییرات آب و هوایی پاریس موسوم به «کُپ ۲۱» (COP 21) نمایندگان ۱۹۵ کشور از جمله ۱۵۰ تن از سران حضور دارند. این بیست و یکمین نشست سران در مورد تغییرات آب و هوایی است، اما از سوی دیگر عدد ۲۱ در نام این کنفرانس، به گفتگوهای شرکت کنندگان این دوره در مورد وضعیت زمین در قرن حاضر اشاره دارد.

رؤسای جمهوری ایالات متحده آمریکا و چین که کشورهایشان بیشترین میزان کربن در جهان را تولید می کنند، پیش از آغاز نشست با یکدیگر دیدار و برای مسئولیت پذیری و همکاری در مسیر مبارزه با گرمایش زمین اعلام آمادگی کردند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که میزبانی این نشست را بر عهده دارد، بر لزوم تعریف یک راهبرد جهانی برای مبارزه با گرمایش زمین تأکید کرد. وی گفت: «کره زمین تاکنون هرگز با چنین چالش بزرگی روبرو نبوده است.»

معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز در این نشست حضور دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه عواملی می توانند موفقیت کنفرانس محیط زیست پاریس را تضمین کنند؟

اوباما: مسئولیت خود را در حل مشکل تغییرات اقلیمی می پذیریم

نشست تغییرات آب و هوایی و افزایش تدابیر امنیتی در پاریس